https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vlakem-ceskych-drah-do-vojenskeho-ujezdu-libava-na-kazdorocni-cykloturistickou-akci-bily-kamen
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

České dráhy: Vlakem Českých drah do vojenského újezdu Libavá na každoroční cykloturistickou akci Bílý kámen

26. dubna 2017 | České dráhy
V pondělí 1. května 2017 vypraví České dráhy zvláštní vlak za poznáním zajímavých míst v oblasti jinak celoročně uzavřeného vojenského prostoru Libavá v podhůří Oderských vrchů. Z olomouckého hlavního nádraží se těsně po půl deváté ráno vydá na cestu vlak tažený motorovou mašinou řady 749 zvanou „Zamračená“ do Moravského Berouna.

Vlak zastaví ve všech stanicích a zastávkách. Souprava s kapacitou 256 míst k sezení a prostory pro až 108 jízdních kol umožní přepravu nejen cyklistům, ale i pěším turistům. Po cestě lze vystoupit a vydat se na výlet na kole nebo pěšky. Pokud cestující vystoupí na zastávce Hrubá Voda-Smilov, zastávce Jívová nebo ve stanici Domašov nad Bystřicí, budou mít povolené vstupy do vojenského újezdu na dosah ruky. Ve vlaku platí běžný tarif Českých drah a je také vhodný pro přepravu jízdních kol.

Co návštěvníky akce čeká:
* příroda netknutá lidskou civilizací a turistickým ruchem;
* poznání zajímavých míst jinak celoročně uzavřeného vojenského prostoru Libavá;
* nenápadný pramen evropského veletoku – Odra; evropské rozvodí Baltského a Černého moře;
* procházka historií, krajem němých vzpomínek - 26 zaniklých obcí;
* zpřístupněné kostely ve Staré Vodě a Městě Libavá, kde je i větrný mlýn;
* výcvikový prostor armády ČR - tanková, balistická, letecká střelnice;
* pohodlné svezení až do Moravského Berouna;
* možnost zapůjčení kola v olomoucké půjčovně kol ČD (více info na: www.cd.cz/cdbike).

Jízdní řád zvláštního vlaku „Bílý Kámen“ najdete na www.ceskedrahy.cz/tiskove-centrum/tiskove-zpravy/-29010

Před cestou doporučujeme navštívit webové stránky pořadatele akce „Bílý kámen“ na adrese www.akcebilykamen.cz. Zde zájemci naleznou kromě potřebných informací i mapu, ve které jsou zahrnuty nejen jednorázově povolené komunikace, ale i celoročně otevřené cyklostezky. Mapu si mohou buď stáhnout, nebo ji každý účastník obdrží na vstupních stanovištích „Bílého kamene“ od pořadatelů.

Další atraktivní zážitky v podobě speciálně vypravených vlaků, jízdní řády a podrobnější informace zájemci najdou na internetových stránkách Českých drah www.cd.cz/zazitky v kategorii Cykloturistika.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist