https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vlakem-na-festival-divadelni-svet-brno
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

České dráhy: Vlakem na festival Divadelní svět Brno

10. května 2017 | České dráhy
Od 12. do 17. května se sjedou do moravské metropole divadelní soubory z různých koutů světa, aby na prknech desítky divadel předvedly to nejlepší ze své tvorby. Na 8. ročník mezinárodního festivalu Divadelní svět Brno se mohou diváci svézt vlakem Českých drah za polovinu jízdného se slevou VLAK+. Diváci festivalu se mohou těšit na špičkovou činohru, velkolepý balet i na představení pro rodiny s dětmi. Každoročně přiváží festival to nejlepší, co se urodilo na tuzemských i zahraničních scénách.

Díky spolupráci s Českými drahami v rámci akce VLAK+ Divadelní svět Brno mohou mimobrněnští diváci cestovat na festival levněji. Při nákupu zpáteční jízdenky do Brna získají slevu 50 %. Stačí, když při cestě zpět předloží vstupenku na některé z představení festivalu (datum konání představení musí být v intervalu mezi prvním a posledním dnem platnosti jízdenky). Sleva platí na cesty do a ze všech železničních stanic začínajících názvem Brno.

Jízdenku VLAK+ Divadelní svět Brno lze zakoupit v kterékoli pokladně Českých drah nebo u průvodčího ve vlaku. Sleva se vztahuje na zpáteční jízdenku s datem nástupu jízdy od 9. do 17. května 2017. Jízdu zpět je třeba uskutečnit nejpozději do 18. května. Slevu ovšem nelze slučovat s jinými nebo uplatnit online.

Jedním z lákadel festivalu může být pozoruhodná inscenace Naivního divadla Liberec s názvem „Čechy leží u moře“, která mimo jiné získala Cenu ERIK, udělovanou nejinspirativnější české loutkové inscenaci sezony, i Cenu Divadelních novin v kategorii Loutkové a výtvarné divadlo. Novinkou letošního ročníku je exkluzivní projekt Divadelního světa Brno s kultovním brněnským Barem, který neexistuje. Tamní barmani vytvořili s dramaturgy jednotlivých divadel speciální „drinkové menu“, které divákům umožní divadlo doslova ochutnat. Až do léta bude možné dát si drinky inspirované např. tragickým Oidipem, hravým Louskáčkem či vášnivou Carmen.

Kompletní program divadelního festivalu naleznete na jeho webových stránkách: www.divadelnisvet.cz

Pozvánka na akci i další zajímavé zážitky na webu Českých drah: www.cd.cz/zazitky.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist