https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vlakem-na-vanocni-trhy-do-prahy-i-do-regionu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

České dráhy: Vlakem na vánoční trhy do Prahy i do regionů

29. listopadu 2016 | České dráhy
Výlet na vánoční trhy, romantika rozsvícených vánočních stromů a vůně sladkostí a svařeného vína patří k nadcházejícím čtyřem adventním týdnům. Za předvánoční romantikou se lze vydat také vlakem. Na rozdíl od cesty autem se mohou rodiče po celý výlet věnovat svým dětem a sami si mohou užít vánočních trhů ochutnávkou různých specialit.

V sobotu nebo v neděli je nejvýhodnější podniknout výlet se skupinovou víkendovou jízdenkou. Ta platí pro malé skupiny až 5 osob, z nichž dvě mohou být starší 15 let. Doprava za rodinu a celý jednodenní výlet prakticky z jakéhokoliv místa ČR, například z Brna, Olomouce, Ostravy, nebo Chebu, pak může vyjít jen na 679 Kč. V případě, že se návštěvníci Prahy rozhodnou ve větší míře cestovat také po hlavním městě, mohou si koupit tuto jízdenku doplněnou o platnost také v metru, tramvajích a autobusech. Její cena je 829 Kč. Pro srovnání, cena jednodenní jízdenky na městskou dopravu v Praze pro dospělou osobu stojí 110 Kč. Se skupinovou víkendovou jízdenkou lze podniknout víkendové výlety za vánoční atmosférou i do regionů, například z Prahy nebo z Ostravy na kouzelné trhy v historických městech Brno nebo Olomouc.

Pro výlety během týdne je možné využít i další zlevněné jízdenky. Pro delší zpáteční cesty může být výhodná např. celodenní síťová jízdenka v ceně 579 Kč nebo Včasné jízdenky Česko. Ty je možné zakoupit například na internetu v eShopu Českých drah.

Na většině hlavních tratí jezdí vlaky v jedno- nebo dvouhodinovém intervalu a doba jízdy například mezi Prahou a Brnem je 2,5 hodiny, mezi Prahou a Olomoucí nebo Prahou a Českými Budějovicemi méně než 2,5 hodiny. Při cestě vlakem odpadají rizika spojená se zimním stavem silnic nebo komplikace při parkování v přeplněných obchodních centrech ve velkých městech a v Praze navíc i v širším centru, kde jsou platné tzv. modré parkovací zóny.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist