https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vlastnici-lesu-lesnici-a-vedci-pisi-ministrovi-zivotniho-prostredi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

SVOL: Vlastníci lesů, lesníci a vědci píší ministrovi životního prostředí

6. prosince 2019 | SVOL
Otevřeným dopisem určeným pro ministra životního prostředí Richarda Brabce reaguje SVOL společně s významnými lesnickými institucemi na aktivity Hnutí Duha.

Pod dopisem, který byl doručen prostřednictvím datové schránky (v kopii také na Ministerstvo zemědělství), jsou společně podepsáni představitelé SVOL, Výzkumného ústavu lesního hospodářství a Myslivosti, v.v i., České akademie zemědělských věd a České lesnické společnosti.

„V uplynulých dnech jsme zaregistrovali aktivitu Hnutí DUHA „Zachraňme lesy - chceme zdravé lesy ne plantáže", v rámci které Vás vlnou e-mailů občané vyzývají ke stažení materiálu předloženého k projednání vládou české republiky (Návrh zákona, kterým se mění některé zákony v souvislosti s implementací právních předpisů Evropské unie v oblasti invazních nepůvodních druhů). Hlavní argumentace je opřená o negativní vliv douglasky tisolisté na půdu, biodiverzitu a fungování ekosystémů obecně,“ stojí v dopisu. „S politováním musíme konstatovat, že jakkoliv jsou tvrzení uvedená na stránkách zachranmelesy.cz alarmující, jsou založená na údajích vytržených z kontextu, na špatném pochopení textu a v některých případech jsou zcela nepravdivá.“

Celé znění dopisu si můžete přečíst zde: http://www.svol.cz/data/PDF-dokumenty2019/otevreny-dopis---invazivni-druhy.pdf

SVOL i Výzkumný ústav reagovali na výzvu ekologistů velmi ostře už v uplynulých dnech. Předseda SVOL Ing. František Kučera varoval, že ve chvíli, kdy lesníci čelí po celé Evropě změně klimatu a snaží se zachránit lesy pro příští generace, není prostor pro ignoraci věděckých výzkumů a formulaci politických rozhodnutí o budoucím směřování lesů na základě pocitů, představ a citací účelově vytržených z kontextu.

Přečtete si sedm konkrétních výtek, kterými vědci vyvracejí tvrzení uvedená ve výzvě: https://www.kouzlolesa.cz/l/a7-vzkazu-ohledne-douglasky-ktere-si-ekologove-za-ramecek-nedaji/
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist