https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vnitrni-okruh-se-stavet-nebude-vedeni-prahy-ustoupilo-fanatismu-zelenych
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS Praha: Vnitřní okruh se stavět nebude. Vedení Prahy ustoupilo fanatismu Zelených

26. září 2017 | ODS Praha
Dalším odkladem skončilo mimořádné jednání pražských zastupitelů o dostavbě vnitřního okruhu. Magistrátní koalice v čele s primátorkou Krnáčovou odmítla návrh opozice na urychlení dostavby vnitřního okruhu.

Na vině jsou rozpory v magistrátní koalici, která ustupuje vydírání ze Strany zelených. Ti si totiž dostavbu vnitřního okruhu nepřejí a vyhrožují rozpadem koalice. Opozice přitom na jednání zastupitelstva předložila ke schválení materiál totožný s tím, který vedení Prahy samo schválilo. Se svým návrhem však neuspěla.

„Potvrdil se nejčernější možný scénář. Zastupitelé za ANO a ČSSD dali přednost svým placeným pozicím před obyvateli hlavního města. Okruh se tak odkládá o další měsíce, ne-li roky. To si Pražáci nezaslouží,“ komentuje situaci předseda pražské ODS Filip Humplík.

„Bohužel ANO v čele s primátorkou Krnáčovou a ČSSD ustoupili fanatismu 4 zastupitelů za Stranu zelených, podporovaných STANem a KDU-ČSL. Z opozičních lavic jsme byli připraveni podpořit dostavbu vnitřního kruhu, protože nám jde o rozvoj Prahy a zlepšení dopravní situace. Nicméně zde Pražané mohou na vlastní oči vidět, že pro stávající koalici v čele s primátorkou Krnáčovou jsou důležitější trafiky, a ne potřeby Pražanů, “ uzavírá předsedkyně klubu zastupitelů Alexandra Udženija.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist