https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/voda-vyzva-i-zavazek-pro-budoucnost
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

KDU-ČSL Královéhradecký kraj: Voda, výzva i závazek pro budoucnost

Je nejvyšší čas se v našem kraji zabývat přípravou opatření, která pomohou udržet vodu v krajině, uchovají dostatek zásob na období sucha a přispějí k její kvalitě.

Ničivou sílu vodního živlu jsme v minulosti častokrát pocítili při záplavách. V extrémních případech beze stopy zmizely i celé domy. Oprávněná obava z takových pohrom vede zákonitě k protipovodňovým opatřením různého druhu: hráze, poldry, přehrady, zvyšování schopnosti krajiny zadržet vodu. Se stále větší naléhavostí nám vedle povodní začíná vyvstávat jiný problém rovněž s vodou spojený. Její nedostatek a špatná kvalita. Drtivá většina příčin zmíněných problémů je bohužel důsledkem lidské činnosti a nápravy nelze dosáhnout jinak, než opět lidskými zásahy.

Zejména znečištění podzemních vod je na území našeho kraje poměrně rozsáhlé a jejich hladina klesá. Přitom podzemní vody by měly být hlavním zdrojem kvalitní pitné vody. Je proto nejvyšší čas se zabývat přípravou rozsáhlých opatření, která pomohou udržet vodu v krajině, uchovají dostatek zásob na období sucha a přispějí k její kvalitě. Příprava a realizace takových opatření si v některých případech může vyžádat i desítky let. Tím, co dnes v této věci učiníme či naopak zanedbáme, neseme odpovědnost i za poměrně vzdálenou budoucnost.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist