https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vodnanskym-uz-novy-strom-nestaci-na-den-zeme-budou-zpivat-tancit-a-opekat-vurty
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

OS Krajina: Vodňanským už nový strom nestačí. Na Den Země budou zpívat, tančit a opékat vuřty

20. dubna 2010 | OS Krajina
Výsadba stromu, opékání vuřtů, vystoupení dětských souborů, ale také výtvarná dílna, čajovna a veřejné promítání filmů - tím vším letos Vodňanští v čele s místními skauty a pod záštitou občanského sdružení Krajina oslaví 22. dubna Den Země. Oznámil to předseda sdružení Milan Holý, z jehož iniciativy se o tomto svátku přírody ve Vodňanech tradičně sází strom již dvanáct let.

"Lidé si zvykli, že každoročně zasadíme strom, ale začala to být trochu nuda. Letos jsme se proto rozhodli oslavy Dne Země oživit," vysvětlil Holý. "S radostí si troufám říct, že tento čtvrtek si ve Vodňanech přijde na své každý," dodal zakládající člen sdružení Robert Huneš, který pro letošní oslavy přizval na pomoc kromě skautů také předškoláčky z MŠ Sluníčko i studenty Střední rybářské školy.

Bohatý program Dne Země, který připadá na 22. dubna, začne před MŠ Sluníčko ve Smetanově ulici v 15:30, a to slavnostní výsadbou nového stromu. Následovat budou vystoupení studentů rybářské školy a hudebního souboru ZUŠ. Po celou dobu budou ke zhlédnutí výtvarné práce žáčků MŠ.
Po 17. hodině se oslavy přemístí na farní zahradu a do skautských kluboven Na Parkáně, kde budou pokračovat promítáním filmů Muž, který sázel stromy a Andy Golsworthy, soutěžemi a výtvarnou dílnou. Návštěvníci se budou moci občerstvit nabídkou orientální čajovny či ryze českým skautským guláškem. Vypečené oslavy vyvrcholí opékáním vuřtů u táboráku a vystoupením tanečního orchestru Nic-moc.

Vstup na všechny akce je zdarma a připojit se je možné v kterékoliv fázi.

Nový strom – tradiční symbol přírody – přijde na dvůr MŠ Sluníčko zasadit odborník na slovo vzatý – Viktor Blaščák. "Letos zasadíme platan javorolistý," prozradil mnohaletý lesní správce.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist