Jakub Kašpar "> #VrchlabiBezOdpadu pokračuje. Jde se do kina! - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vrchlabibezodpadu-pokracuje.jde-se-do-kina
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Vrchlabí bez odpadu: #VrchlabiBezOdpadu pokračuje. Jde se do kina!

2. listopadu 2022 | Vrchlabí bez odpadu
Autor: Jakub Kašpar, tel: 724 175 927
Ani po prázdninách nekončí aktivity iniciativy Vrchlabí bez odpadu, která má za cíl osvětu a propagaci nejrůznějších způsobů, jak docílit co nejnižší produkce odpadů v našem městě. V příštích dnech zamíří stovky školáků do vrchlabského kina Kartonka 1904 na oblíbený film VALL-I.

Americký animovaný dobrodružný film VALL-I uvidí žákyně a žáci vrchlabských škol mezi 3. a 11. listopadem, kdy se postupně vystřídají v kině Kartonka 1904 a o filmu si následně budou povídat se svými učiteli a učitelkami. Téma filmu je spojené mj. právě s odpadovou problematikou.

Sci-fi film se odehrává 700 let poté, co lidé opustili Zemi a přesunuli se na flotilu obřích plně automatizovaných hvězdoletů. Ze Země se stalo jedno velké smetiště a uklízecí roboti, kteří ji měli dát znovu do pořádku, přestali dávno fungovat. Zůstal jen poslední z nich, VALL-I. Ten každý den ráno navlékne housenkové pásy, nabije si sluneční články a se svým kamarádem švábem se vydává do práce. Osamělost, sbírání všemožných lidských předmětů, a hlavně jeden lidský film ho postupně promění v citově uvažujícího tvora, který touží po lásce… Tolik z textu distributora filmu, na který se přijdou podívat především žáci 1. stupňů vrchlabských základních škol. Filmový program pro žáky 2. stupňů chystá iniciativa Vrchlabí bez odpadu na začátek roku 2023.

Filmové projekce navazují na jarní TýDny bez odpadů a následnou žákovskou odpadovou konferenci v KD Střelnice na Den Země. O prázdninách zase děti, které měly zájem, plnily výzvu „Postřehy odjinud“ – měly si všímat při svých prázdninových cestách, jak se kde (u nás i v cizině) řeší téma odpadů – ať už jde o příklady pozitivní, nebo naopak negativní. Se svým projektem nejlépe uspěly třídy 8.A ze ZŠ Školní, která získala 9000 Kč na to, co se děti rozhodnou si společně pořídit. Cenu ve výši 6 000 Kč získala také 5.B ze ZŠ Náměstí Míru.


Kontakt:
Tomáš Vrbata, předseda Výboru pro životní prostředí zastupitelstva Města Vrchlabí, koordinátor iniciativy Vrchlabí bez odpadu, tel.: 724 218 677, e-mail: tomas.vrbata@kablovrchlabi.cz
Jakub Kašpar, tel: 724 175 927
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist