https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vrchni-soud-dnes-v-plnem-rozsahu-zamitl-zalobu-ivana-breziny-na-jana-beranka
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: Vrchní soud dnes v plném rozsahu zamítl žalobu Ivana Breziny na Jana Beránka

27. července 2005 | Strana zelených, tel: 604 207 305
Vrchní soud v Olomouci dnes po ústním jednání v plném rozsahu zamítl žalobu Ivana Breziny na Jana Beránka, předsedu Strany zelených. Brezina podal žalobu kvůli výroku, otištěném v rozhovoru předsedy Strany zelených v Právu dne 7. 5. 2003, kde Jan Beránek uvedl podle Breziny údajně nepravdivé tvrzení: „Ivan Brezina to zřejmě nazývá politickým terorismem proto, že nefunguje jako nezávislý novinář, ale jako člověk, který v minulosti psal na zakázku různých průmyslových lobby a snažil se poškozovat ekologické iniciativy a teď si za svůj terč vybral Stranu zelených."

Žalobu nejdříve projednal krajský soud v Brně a dne 2. dubna 2004 dal za pravdu Ivanu Brezinovi s tím, že žalovaný Jan Beránek mu má zaslat omluvu a uhradit náklady.

František Korbel, právní zástupce Jana Beránka, však podal odvolání k Vrchímu soudu v Olomouci, který dnes Brezinovu žalobu v plném rozsahu zamítl. Písemné zdůvodnění bude doručeno spolu s rozsudkem v příštích týdnech.
, tel: 604 207 305
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist