https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vstric-udrzitelnosti-na-praze-12
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených Praha: Vstříc udržitelnosti na Praze 12

12. ledna 2020 | Strana zelených Praha
V roce 2020 by se měla občanům čtvrté největší městské části otevřít nová radnice. Na posledním Zastupitelstvu v roce 2019 vládnoucí koalice, v níž jsou zastoupeni Zelení, prosadila vybudování fotovoltaické elektrárny na střeše právě budované radnice. V tuto chvíli už jen dochází k jednáním ohledně kapacity elektrárny, tak aby se mohla plnohodnotně připojit do sítě. V balíku opatření k dosažení udržitelnosti objektu bylo dále schváleno vybudování akumulační nádrže na dešťovou vodu nebo zřízení infrastruktury pro budoucí nabíjecí stanici pro elektromobily. Udržitelnost nové budovy radnice je zejména pro uskupení Piráti s podporou Zelených důležitá.

Tak jak je v poslední době dobrým trendem i v jiných obcích, bude v budoucnosti mít i Praha 12 k dispozici omyvatelné kelímky na studené i teplé nápoje a nahradí tak jednorázové plasty, které se na zastupitelstvech a akcích pořádaných radnicí, dosud používaly.

Jako okrajová část města se Praha 12, může se pochlubit i tím, že na svém území má i zemědělskou půdu. V loňském roce se podařilo jedno z polí mezi Cholupicemi a Točnou propachtovat farmáři Ježkovi, který s ním má velké plány. Na podzim na části pole vysázel květnatou louku a v létě by sem chtěl umístit včelí úly. Pokud jste z okolí, můžete se do využití polností zapojit i sami (https://www.farmarjezek.cz).

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist