https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vybor-pro-zivotni-prostredi-se-bude-zabyvat-zakonem-o-obalech-a-suchem-v-cr
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká pirátská strana: Výbor pro životní prostředí se bude zabývat zákonem o obalech a suchem v ČR

11. května 2020 | Česká pirátská strana
Výbor pro životní prostředí projedná ve středu druhou část balíčku odpadové legislativy – změnový zákon a vládní novelu zákona o obalech. K těmto dvěma zákonům bude na výboru projednáno celkem 27 pozměňovacích návrhů, z čehož čtyři požadují zálohování PET lahví. Na jednání výboru byli přizváni také ministři životního prostředí a zemědělství, aby podali zprávu o jednotlivých krocích, které podnikají ministerstva proti kritickému suchu.

„Vzhledem ke kritickému suchu jsem na program výboru zařadila bod Informace Ministerstva životního prostředí a Ministerstva zemědělství o ochraně před kritickým suchem v České republice. Budeme se ptát ministrů na konkrétní kroky, které ministerstva aktuálně připravují. Je nezbytné, abychom postupovali systematicky, musíme kompletně změnit přístup ke krajině – nehledět na ni jen jako na výrobní prostředek a prostor, kam umístit investici – musíme se o ni začít skutečně starat, a ne o tom jen mluvit. Středeční výbor bude opět otevřen pro veřejnost prostřednictvím online streamu,“ uvedla pirátská poslankyně Dana Balcarová.

„Na základě provedených studií a zkušeností ze zahraničí je jasné, že zálohování může výrazně pomoci dosažení cílů třídění a potažmo i recyklace PET a hliníku. Proto chci, aby zálohování bylo umožněno dobrovolně neboť z analýz jednoznačně nevyplývá, že zavedení povinného zálohování je v případě ČR jediné a nejlepší řešení. Podávám pozměňovací návrh, který toho má dosáhnout a podporuji podobné návrhy dalších poslanců,“ doplnil pirátský poslanec František Elfmark.

Výbor pro životní prostředí se sejde ve středu v 11 hodin. Jeho jednání bude dostupné prostřednictvím online přenosu na stránkách Poslanecké sněmovny .
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist