Zdeňka Drahná "> Vychází kniha Boj o Krkonoše - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vychazi-kniha-boj-o-krkonose
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Nakladatelství Green Mango: Vychází kniha Boj o Krkonoše

7. prosince 2023 | Nakladatelství Green Mango
Autor: Zdeňka Drahná, tel: 607 742 650
Nakladatelství Green Mango vydává autobiografickou knihu Jana Štursy Boj o Krkonoše. Podtitul knihy Půl století životních osudů přírodovědce na svazích Krkonoš přesně vystihuje, co čtenáři na 312 stranách formátu A4 najdou.

RNDr. Jan Štursa – geobotanik, bývalý ředitel Správy Krkonošského národního parku – svou profesní dráhu spojil s touto institucí v roce 1965 a po další desetiletí byl klíčovou osobou krkonošské ochrany přírody.

Stal se přímou součástí mediálně známých kauz, jako byly zamýšlený olympijský areál v Modrém dole, rozvoj skiareálu na Lysé hoře nebo lanovka na Sněžku. Málokdo zná pozadí těchto krkonošských sporů tak jako on. V této knize odhaluje mnohá tajemství, která zůstávala neznámá… Navíc je dokumentuje množstvím archivních fotografií.

Jan Štursa do slova a do písmene bojoval o záchranu jedinečné krkonošské flóry, a nejen jí… Jeho autobiografická kniha Boj o Krkonoše vám dovolí nahlédnout pod pokličku, jak to vlastně bylo.

Kniha bude v prodeji od 7. prosince za 599 Kč u všech dobrých knihkupců, na regionálních informačních centrech nebo na e-shopu nakladatelství https://www.krasneknihy.cz/shop/.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist