Jana Seifertová "> Vychází květnové číslo časopisu Krkonoše – Jizerské hory - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vychazi-kvetnove-cislo-casopisu-krkonose-jizerske-hory
reklama
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Správa KRNAP: Vychází květnové číslo časopisu Krkonoše – Jizerské hory

30. dubna 2025 | Správa KRNAP
Autor: Jana Seifertová, tel: 499 456 332
Na obálce má svou premiéru jarní podhůří Loukova. Bílé zdi zdejšího kostela zasvěceného svatému Stanislavovi z Krakova zachytil Jiří Dvořák. A co čeká na čtenáře uvnitř čísla?

Jsou nádhernými, ale pomalu vymírajícími bioindikátory stavu přírody. Jak osvícené luční hospodaření zachraňuje vzácné krkonošské motýly, popisují ve svém článku Markéta Dostálová a Jan Materna.

Dron neboli letadlo bez pilota na území Krkonoš. Jaká jsou pravidla pro vzlet nad národním parkem a proč se je nevyplácí obcházet, si přečtěte na stránkách našeho časopisu.

Dělostřelecká tvrz Stachelberg nad Žacléřem je známým turistickým cílem nejen pro nadšence vojenské historie. Povídání o vzkříšení železobetonového unikátu s předsedou spolku Stachelberg Pavlem Holzknechtem, je dalším ze 60 příběhů Krkonoš.

Rostou v horách jako houby po dešti, jitříce emoce místních obyvatel. Na úskalí masivní výstavby apartmánů v Krkonoších ve vztahu k obcím se zaměřuje Dana Fialová.

Konec druhé světové války v příbězích: 80 let od havárie letounu Junkers na Obřím hřebeni v nových skutečnostech, historie Padáčkárny neboli padákové stanice v osadě Boreček i závěrečná válečná léta v Podkrkonoší ve vzpomínkách Miloslavy Knobové, pamětnice z rubriky Návštěva.

Další nejen válečná témata z Krkonoš a Jizerských hor najdete v nejnovějším čísle našeho časopisu, které je právě v prodeji.

Předplatné časopisu Krkonoše – Jizerské hory objednávejte na predplatne@krnap.cz

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist