Lucie Macháčková "> Vydejte se s námi za významnými stromy Kopřivnice - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vydejte-se-s-nami-za-vyznamnymi-stromy-koprivnice
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Město Kopřivnice: Vydejte se s námi za významnými stromy Kopřivnice

14. října 2022 | Město Kopřivnice
Autor: Lucie Macháčková, tel: 556 879 439, 733 145 668
Na 20. října připadá Den stromů. Při této příležitosti připravuje kopřivnický odbor životního prostředí komentovanou procházku Za významnými stromy Kopřivnice. Účastníky provede arborista Lukáš Oliva, který bude mít připraveno povídání nejen o historii vybraných stromů ve městě, ale také zájemcům poradí s péčí o dřeviny.

„Na procházce Za významnými stromy Kopřivnice se lidé dozvědí například to, jaký je význam stromů ve městě, jak se jim v městském prostředí daří či nedaří, jak specifická je péče o starší stromy nebo jak poznat, že je strom nemocný. Lukáš Oliva je zkušený arborista a věříme, že zhruba dvouhodinová procházka s ním bude nabitá zajímavými a užitečnými informacemi,“ uvedla vedoucí odboru životního prostředí Veronika Červeňová. Sraz účastníků komentované procházky bude ve čtvrtek 20. října v 16 hodin před Ringhofferovou vilou.

Svátek oslavující stromy si připomínají lidé ve zhruba čtyřiceti zemích světa, avšak jednotné datum určeno není a většinou závisí na klimatických podmínkách. V České republice připadá Den stromů na 20. října, neboť právě na podzim jsou stromy nádherně zbarvené a navíc je vhodná doba pro jejich sázení. Města a další organizace pořádají u této příležitosti různé akce, které upozorňují na to, jak jsou pro nás stromy důležité. V Kopřivnici tento svátek připomene nejen procházka s arboristou, ale také aktuální výstava ve vestibulu radnice, která představuje letošní finalisty celorepublikové ankety Strom roku.

Procházka Za významnými stromy Kopřivnice je součástí projektu Kopřivnická trvalka, který je spolufinancován z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist