Jan Nový "> Vydejte se v sobotu 7. května na Den otevřených dveří v Třeboňské záchranné stanici - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vydejte-se-v-sobotu-7.kvetna-na-den-otevrenych-dveri-v-trebonske-zachranne-stanici
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Český nadační fond pro vydru: Vydejte se v sobotu 7. května na Den otevřených dveří v Třeboňské záchranné stanici

2. května 2022 | Český nadační fond pro vydru
Autor: Jan Nový, tel: +420 725503563


V Třeboňské záchranné stanici se lze se zvířaty z naší přírody seznámit po celý rok, v květnu sem ale začíná tradičně proudit větší množství návštěvníků. Letos se mohou příznivci stanice a milovníci přírody při příležitosti zahájení letní návštěvnické sezóny vypravit na Den otevřených dveří, který se uskuteční v sobotu 7. května od 10:00 hodin.
„Srdečně zveme především rodiny s dětmi, pro něž bude od 10:00 do 15:00 připraveno několik stanovišť v areálu Třeboňské přírodní učebny v bezprostředním sousedství stanice. Těšit se můžete na ukázky starých řemesel a tvůrčí dílničku s Lapky od Malše, bádání u tůně pod vedením Ivy Šímové, blízké setkání s tajuplnými létajícími savci s odborníky z České společnosti pro ochranu netopýrů nebo na pomazlení s naším mlsným maskotem, kozou Rózou. Zda jste obratní jako ona, si budete moci vyzkoušet s pomocí slackline. Po sportovním výkonu přijde vhod osvěžení ve stánku u Čerta, který jistě připraví i něco malého na zub“, zve na sobotu Jan Nový, ředitel stanice. V průběhu celého dne bude možné si prohlédnout expoziční část záchranné stanice a proběhnou rovněž dvě komentované prohlídky. Program obohatí i kultura. „V 11 hodin se uskuteční vernisáž výstavy obrazů „Zblízka“ mladé umělkyně Lucie Koubíkové, hudebně ji doprovodí Anna Beckerová. Děti se mohou těšit na následný workshop malování na kamínky pod vedením obou mladých umělkyň“, láká na další zážitky Jan.
Vpodvečer program završí komorní koncert kapely Shirim Ashirim v učebně ve stanici. „Benefiční koncert pro zvířátka začíná v 17:30. A pozor, v učebně se netopí! I když nás hebrejská hudba jistě zahřeje na duši, je radno se na večer dostatečně obléct“, doplňuje Jan poslední důležitou informaci. Vstupné na akci i koncert je dobrovolné, přispět bude možné do sbírkových kasiček a výtěžek poputuje na péči o zvířecí pacienty v záchranné stanici.
Třeboňská záchranná stanice pečuje o zvířata z volné přírody zraněná převážně v důsledku lidské činnosti. Zabývá se rovněž ekologickou výchovou a osvětou nejen dětí z mateřských a základních škol, ale i široké veřejnosti a odborným poradenstvím. V případě nálezu živočicha, u nějž zvažujete pomoc, se můžete poradit s pracovníky stanice na čísle +420 384 722 088 (automatické přesměrování na mobil). Stanici lze celoročně navštívit a seznámit se blíže s jejími stálými obyvateli. Více informací na webu vydry.org.
Jan Nový, tel: 420 725503563
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist