https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vyhlasujeme-sbirku-na-pomoc-lidem-ktere-zasahlo-tornado
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Diakonie ČCE: Vyhlašujeme sbírku na pomoc lidem, které zasáhlo tornádo

25. června 2021 | Diakonie ČCE
Ve čtvrtek 24. června 2021 zasáhla ničivou silou region Hodonínska a Břeclavska nečekaná přírodní katastrofa. Jižní Moravou se po sérii silných bouřek prohnalo tornádo. V oblasti zasahují záchranáři i dobrovolníci, vedle rozsáhlých materiálních škod jsou bohužel hlášeny i oběti a desítky zraněných.

Před půlnocí se mimořádně sešlo vedení Českobratrské církve evangelické a Diakonie ČCE. Na pomoc v postiženém regionu uvolňuje ČCE 500 000 Kč. Zároveň otvíráme humanitární sbírku a mobilizujeme dobrovolníky.

Prostředky lze posílat na č. ú.: 2100691426/2010.

Přispět lze i prostřednictvím DMS na číslo 87 777 ve tvaru:
DMS DIAKONIEPOMOC 30
DMS DIAKONIEPOMOC 60
DMS DIAKONIEPOMOC 90
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč. Službu zajišťuje Fórum dárců. Více na www.darcovskasms.cz.

Od rána budeme mapovat možnosti okamžité pomoci prostřednictvím farních sborů v místě. Počínaje zítřkem povoláváme naše dobrovolníky, aby byli v pohotovosti pro následnou pomoc s likvidací škod.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist