https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vyhlasujeme-sbirku-na-pomoc-lidem-zasazenym-zemetresenim
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Diakonie ČCE: Vyhlašujeme sbírku na pomoc lidem zasaženým zemětřesením

7. února 2023 | Diakonie ČCE
V pondělí 6. února brzo ráno zasáhlo jihovýchodní Turecko a Sýrii katastrofální zemětřesení o síle 7,8 Richterovy škály. O život přišly tisíce lidí, zraněných jsou další tisíce. Humanitární a rozvojové středisko Diakonie ČCE proto vyhlásilo sbírku na pomoc zasaženým lidem zemětřesením na severu Sýrie.

Čas na záchranu stovek rodin, které jsou po ničivém zemětřesení stále uvězněny pod troskami zřícených budov po zemětřesení v Sýrii, se krátí.

Podle poslední bilance zemřelo jen v Sýrii nejméně 1 444 lidí, dalších 3 500 je jich zraněno. Počet obětí ničivého pondělního zemětřesení v Turecku a Sýrii přesáhl 4 800.

Co děláme?
* Vyhlásili jsme veřejnou sbírku.
* Spojili jsme se s naší partnerskou organizací v Sýrii, abychom jim nabídli finanční pomoc. Ta bude směřovat k pokrytí nákladů na potravinovou a materiální pomoc postiženým.

Své dary můžete stále posílat na sbírkový účet Diakonie 292949292/0300 s variabilním symbolem 2023 nebo sbírku podpořit prostřednictvím dárcovských SMS ve tvaru DMS na číslo 87 777.

Přispět lze i prostřednictvím DMS na číslo 87 777 ve tvaru:
DMS DIAKONIESVET 30
DMS DIAKONIESVET 60
DMS DIAKONIESVET 90
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč.
Službu zajišťuje Fórum dárců. Více na www.darcovskasms.cz.

Děkujeme!
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist