https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vyhlasujeme-sbirku-na-pomoc-obetem-zemetreseni-v-indonesii
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Diakonie ČCE: Vyhlašujeme sbírku na pomoc obětem zemětřesení v Indonésii

2. října 2018 | Diakonie ČCE
Co nezničily otřesy země, spláchla tsunami. V oblasti ostrova Sulawesi počty mrtvých dosahují k tisícovce a desítky tisíc lidí zůstaly bez přístřeší. Sdílíme jejich tíseň a chceme jim pomoci. Prosíme pomáhejte s námi. Naše Středisko humanitární a rozvojové spolupráce vyhlašuje sbírku.

Tady je odkaz přímo na sbírku: http://www.diakoniespolu.cz/darovaci-formular/?projectId=117


Co se stalo?

V pátek 28. 9. zasáhlo indonéský ostrov Sulawesi ničivé zemětřesení o síle 7,5 stupně. Následná vlna tsunami dosáhla až tří metrů a smetla pobřežní oblasti. Počet obětí neštěstí se podle posledních zpráv vyšplhal na více než 800. Bez domova se ocitlo asi 50 tisíc lidí, ale bohužel očekáváme, že obětí bude ještě přibývat.

Stále mnoho lidí zůstává pod troskami zřícených domů. Do některých oblastí zasažených pohromou se ještě nelze dostat. Humanitární pracovníci působící v oblasti se obávají, že to nejhorší ještě neviděli. Článek z Aktuálně.cz.

Co je potřeba?

V současné době je v oblasti kritická situace. Prioritou je pomoci evakuovat z oblasti přeživší lidi a poskytnout jim zdravotní ošetření a první pomoc v podobě pitné vody, jídla, léků, příbytku a oblečení. Nutná je psychosociální pomoc pro traumatem zasažené lidi, kteří nyní zažívají obrovský strach a truchlí po mrtvých blízkých.

Tam, kde lidé přežili a osídlení vydrželo, také není vyhráno. Lidé se bojí dalších otřesů. Navíc přichází období dešťů, které zhorší situaci lidí bez domova. Obáváme se i šíření nemocí kvůli špatným životním podmínkám.
Jak můžeme pomoci?

Naše Středisko humanitární a rozvojové spolupráce je součástí koalice ACT Alliance, která zastřešuje více jak 140 křesťanských lokálních i mezinárodních humanitárních organizací. Mnohé z nich pracují právě v Indonésii, jsou nyní na místě. Pomáhají, zjišťují, co konkrétně lidé potřebují a v čem jsou samostatní. Díky této spolupracující síti dokážeme pomoci účinně přímo tam, kde je nejvíc potřeba.

Prosíme, pomozte s námi. Otevíráme sbírku na pomoc lidem zasaženým aktuálním neštěstím v Indonésii. Pošlete lidem postiženým zemětřesením finanční příspěvek, který jim pomůže nejen přežít aktuální krizi, ale také vybudovat nový domov.

Tady je odkaz přímo na sbírku: http://www.diakoniespolu.cz/darovaci-formular/?projectId=117
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist