Milan Votypka "> Vyhlašujeme sbírku SOS zemětřesení Sýrie a Turecko a uvolňujeme 1 milion z Klubu přátel - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vyhlasujeme-sbirku-sos-zemetreseni-syrie-a-turecko-a-uvolnujeme-1-milion-z-klubu-pratel
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Člověk v tísni: Vyhlašujeme sbírku SOS zemětřesení Sýrie a Turecko a uvolňujeme 1 milion z Klubu přátel

6. února 2023 | Člověk v tísni
Autor: Milan Votypka, tel: 608 941 042
Jihovýchodní Turecko a severní Sýrii zasáhlo dnes ráno zemětřesení o síle 7,8 stupně Richterovy škály, které způsobilo smrt stovek lidí, tisíce zraněných a obrovské materiální škody. Počet obětí neustále roste. Podle prvních zpráv je situace zvláště kritická v oblasti syrského Idlibu, kde se nachází mnoho vnitřních uprchlíků.

Organizace Člověk v tísni uvolňuje 1 milion korun z Klubu přátel na pomoc postiženým lidem a vyhlašuje sbírku SOS zemětřesení Sýrie a Turecko:

Na místě působí náš tým, který v součinnosti s místními úřady vyhodnocuje situaci a je připraven okamžitě začít poskytovat nezbytnou humanitární pomoc. “V oblasti zasažené ničivým zemětřesením pracuje Člověk v tísni již mnoho let, máme na místě zkušené humanitární teamy a stovky kolegyň a kolegů, kteří jsou okamžitě schopni začít pomáhat. Bude potřeba základní humanitární pomoc: Řešení dočasného přístřeší a později samozřejmě obnova. Dle zpráv z médií i z místa je rozsah škod obrovský a počet obětí bude stoupat. Zvlášť ve válkou sužované Sýrii se situace rychle může stát opravdu kritickou,“ říká Šimon Pánek, ředitel organizace Člověk v tísni.

Přispět můžete na https://www.clovekvtisni.cz/darujte/jednorazove?amount=5000&accountId=41
Milan Votypka, tel: 608 941 042
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist