Radek Drahný "> Vyhodnocení zimní spolupráce s Policií ČR - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vyhodnoceni-zimni-spoluprace-s-policii-cr
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Správa KRNAP: Vyhodnocení zimní spolupráce s Policií ČR

11. května 2023 | Správa KRNAP
Autor: Radek Drahný, tel: 737 209 900
Společné hlídky Policie ČR a strážců Správy KRNAP se v posledních letech staly běžnou součástí naší práce. V průběhu uplynulé zimní sezóny se nám podařilo odsloužit na čtyři desítky společných strážních služeb. Díky nim jsme mohli efektivněji ztotožňovat jednotlivé osoby při řešení přestupků přímo v terénu Krkonošského národního parku. To přispělo k rychlejšímu vyřešení přestupků na úseku ochrany životního prostředí přímo na místě, a to formou blokového příkazního řízení, nebo formou následného oznámení.

Společné strážní služby působí na návštěvníky Krkonoš i na místní obyvatele pozitivně. Posilují pocit bezpečnosti na horách. Nezanedbatelným aspektem je ale i to, že přítomnost policistů zvyšuje i pocit bezpečnosti samotných strážců Správy KRNAP při výkonu jejich služebních povinností.

„Jsme rádi, že Policie reaguje na aktuální situaci v regionu a vybavuje svá pracoviště odpovídající technikou. Čtyřkolky na pásech, resp. vybavení policistů skialpovou výbavou je v horách již více méně nezbytností. Díky tomu mají policisté možnost nejenom vyřešit více přestupků, ale také jsou blíže samotným občanům a návštěvníkům Krkonošského národního parku. Jsme přesvědčeni o tom, že pokud nás veřejnost vidí společně na lyžích, vnímá naši přítomnost v lyžařských střediscích a na hřebenech hor pozitivněji,“ říká Radek Hofman, metodik strážní služby Správy KRNAP.

Další informace o aktuálním dění na území Krkonošského národního parku i v jeho okolí najdete na facebookovém profilu http://www.facebook.com/spravakrnap

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist