https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vyjednavaci-uspech-piratskeho-mistostarosty-trutnova-tomase-eichlera-urychli-vystavbu-dalnice-d11
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká pirátská strana Trutnov: Vyjednávací úspěch pirátského místostarosty Trutnova Tomáše Eichlera urychlí výstavbu dálnice D11

Koncem minulého týdne získal pravomocné územní rozhodnutí úsek dálnice D11 - stavba 1109 Trutnov - státní hranice. Obě podaná odvolání, která by proces schvalování opět prodloužila, byla nakonec stažena. Velkou zásluhu na vyjednávání má místostarosta Trutnova - Tomáš Eichler (Piráti).

“Odvolání proti územnímu rozhodnutí na D11 podaly dvě fyzické osoby, o kterých některá média psala jako o stěžovatelích” popisuje Eichler a dále dodává: “Jelikož se stažení odvolání podepisovalo u mě v kanceláři, rád bych k tomu krátce doplnil, co v mediální realitě zapadlo. Oba dva pánové jsou pracovití a pilní lidé, kteří mají své dlouhodobé plány a cíle. Doslova několik let se snažili s ŘSD domluvit, aby nebyli nuceni stavbu oddalovat. To se jim přes veškerou snahu nedařilo. Několik měsíců předem výslovně varovali ŘSD, že jsou v téměř bezvýchodné situaci a že bez ochoty jednání na straně státu nevidí jinou možnost, než se proti územnímu rozhodnutí odvolat a to také nakonec udělali.”

Ačkoliv ŘSD o celé záležitosti vědělo, opět se nic nestalo. Je smutné, že místo toho aby instituce, která o sobě tvrdí, jak ji na výstavbě dálnic záleží, konala a snažila se s oběma pány domluvit, nechala vše bez povšimnutí. Iniciativu vyjednávání tedy převzalo město Trutnov. Konkrétně právě jeho místostarosta, který se k oběma pány opakovaně sešel.

“Oba muži si dobře uvědomují důležitost dálnice pro město i obyvatele celého regionu i to, co by hrozilo, pokud by se stavba dále oddalovala,” sděluje Eichler. “I s ohledem na to se nakonec rozhodli jako projev dobré vůle svá odvolání stáhnout, za což můžeme být všichni vděční. Od ŘSD neočekávají květinové dary ani dárkové koše. Chtějí pouze jedinou a finančně nákladnou věc. Slušné chování ze strany státu a partnerský přístup tam, kde se zájmy ŘSD respektive státu kříží se soukromými zájmy jeho občanů,” uzavírá Tomáš Eichler postoj obou majitelů pozemků.

Vizualizace stavby 1109 zde: https://youtu.be/rct23pbFtuo

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist