https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vynaseni-morany-aneb-vitani-jara
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy: Vynášení morany aneb vítání jara

V soboru 24. března proběhne od 13 do 17 hodin na Stanici techniků DDM hl. m. Prahy akce Vynášení Morany aneb vítání jara.

Přijďte v sobotu na Stanici techniků do dejvické Podbaby a dejte zimě sbohem v duchu lidových tradic.
Čekají vás výtvarné a rukodělné workshopy nejen s velikonoční tematikou (sázení osení, pečení perníčků, pletení pomlázek, výroba hudebních nástrojů, výroba věnečků a dalších jarních dekorací), taneční workshop, sportovní aktivity, legoherna, tramvajový model města
a historické železniční kolejiště.
Těšit se můžete rovněž na drumbenový workshop a představení lidových tanců, které proběhnou v případě příznivého počasí venku na pódiu.
Ve výtvarném ateliéru se můžete zúčastnit výroby Morany, která bude později odpoledne vhozena do řeky.
V 15 hodin proběhne akrobatické divadelní představení profesionálního souboru Teatro Comico Legenda o hořícím peří. Jedná se o pouliční divadlo s pantomimou, akrobaty
a ohnivými kejklíři.
Součástí akce bude malé občerstvení a vystoupení Fireshow Ferenc Trisk, které proběhne ve Stromovce.
V 16 hodin se vydá průvod s Moranou do Bubenče, kde bude mít zastávku ve Staré čistírně odpadních vod, později bude Morana vhozena ve Stromovce do Vltavy. Průvod zakončí svou pouť v 17 hodin. Děti obdrží malé zpěvníčky, aby se mohly během průvodu připojit ke zpěvu.
Vstup na akci je zdarma.
Štěpánka Friedrichová tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist