Lucie Macháčková "> Vyrazte s námi na cyklovýlet do Beskyd - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vyrazte-s-nami-na-cyklovylet-do-beskyd
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Město Kopřivnice: Vyrazte s námi na cyklovýlet do Beskyd

13. května 2024 | Město Kopřivnice
Autor: Lucie Macháčková, tel: 556 879 439, 733 145 668
Od května mohou Kopřivničané vyrážet do hor přímým autobusovým spojem s možností přepravy jízdních kol - cyklobusem Beskydy. Zástupci města Kopřivnice i dalších partnerských měst jej společně otestují v nedělí 19. května. Přidejte se a vyrazte s námi na cyklovýlet!

Cyklobus Beskydy jezdí díky spolupráci a spolufinancování měst Kopřivnice, Příbor, Nový Jičín, Frenštát pod Radhoštěm a Rožnov pod Radhoštěm. Služba je zajištěna ve stejném rozsahu jako v předchozích třech letech a bude fungovat až do konce září. „Na cyklovýlet vyrazíme spojem 203, který odjíždí z autobusového nádraží v Kopřivnici v 10:29. Vystoupíme na zastávce Horní Bečva přehrada a odtud pojedeme po cyklostezce podél řeky do Rožnova pod Radhoštěm. Méně trénovaní účastníci si budou moci užít město a potom jet cyklobusem zpět. Zdatnější cyklisté budu pokračovat dál na Pindulu ve směru Frenštát pod Radhoštěm a Kopřivnice nebo rovně podél Bečvy ve směru na Valmez a Nový Jičín. Přestože v tento den a čas výjimečně pojedou cyklobusy dva, z kapacitních důvodů cyklovozíku doporučujeme zakoupit místenku online. V té souvislosti bychom chtěli upozornit na specifikum cyklobusu, kdy úhrada rezervačního poplatku za kolo není úhradou jízdného za cyklistu. Jízdné se hradí až v den jízdy u řidiče,“ popsala detaily nedělní vyjížďky koordinátorka Zdravého města Kopřivnice Ivana Holubová.

Společný cyklovýlet iniciovala Zdravá města Kopřivnice a Nový Jičín, která za sebou mají již několik společných projektů a akcí na podporu udržitelné mobility. „Cílem je zpropagovat nabízenou službu cyklobusu a výlet si samozřejmě pěkně užít. Věříme, že dalším produktem výletu bude řádné prověření kondičky účastníků, ale třeba také další společné projekty a plány našich měst. Protože se jedná o vyjížďku nedělní, účast je zcela dobrovolná a určitě není cílem trhat rekordy v počtu účastníků. Budeme rádi, když se výletu zúčastní zajímavý mix všech pěti zapojených měst,“ doplnila Ivana Holubová.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist