Lucie Macháčková "> Výstava nabízí tipy, jak se chovat šetrněji k životnímu prostředí - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vystava-nabizi-tipy-jak-se-chovat-setrneji-k-zivotnimu-prostredi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Město Kopřivnice: Výstava nabízí tipy, jak se chovat šetrněji k životnímu prostředí

1. února 2023 | Město Kopřivnice
Autor: Lucie Macháčková, tel: 556 879 439, 733 145 668
Slyšeli jste o pojmu modrozelená infrastruktura? A co Vám říkají výrazy fairtrade, slow fashion či zero waste? Víte, jaká je průměrná spotřeba vody ve světě nebo kolik je v Kopřivnici popelnic na tříděný odpad? Tato i další témata z oblasti životního prostředí Vám objasní aktuální výstava ve vestibulu radnice. Kromě toho nabízí tipy, jak se chovat šetrněji a udržitelněji.

Výstava Životní prostředí a my vznikla v rámci projektu Zdravé město Kopřivnice a zaměřuje se na pět témat, která nás pálí na místní i globální úrovni – zeleň, voda, ovzduší, odpady a konzum. Příchozí se dozvědí zajímavá data z odborných zdrojů, srovnání s jinými zeměmi, konkrétní příklady z Kopřivnice a také tipy a triky jak se ve vztahu k životnímu prostředí chovat odpovědněji a udržitelněji. „Kopřivnice je od roku 2004 členem Národní sítě Zdravých měst. Tato města spojuje zejména myšlenka kvalitnějšího, zdravějšího a spokojenějšího života jejich obyvatel a k tomu je mimo jiné potřeba osvěta v oblastech globální zodpovědnosti a ochrany životního prostředí. Proto každoročně pořádáme řadu různých kampaní a dalších aktivit, kterými se snažíme veřejnost přesvědčit, že i malá změna v chování jednotlivců má obrovský vliv na budoucnost naší planety. Věříme, že výstava, kterou jsme vytvořili s odborem životního prostředí, návštěvníky přiměje k zamyšlení a možná je i nasměruje k udržitelnějším každodenním návykům,“ uvedla koordinátorka Zdravého města Kopřivnice Ivana Holubová s tím, že výstava je putovní a již nyní se mohou hlásit zájemci o její zapůjčení z řad škol i jiných organizací. Stačí napsat na e-mail ivana.holubova@koprivnice.cz a dohodnout si termín. Stejně tak si lze zapůjčit i loňskou výstavu zaměřenou na globální téma.

Výstava „Životní prostředí a my“ je poslední tečkou za projektem Kopřivnická trvalka, jehož realizace byla podpořena dotací Moravskoslezského kraje. Akce zaměřené na udržitelný rozvoj Kopřivnice však budou pokračovat, a sice pod příznačným souhrnným názvem KOPRtoUR.
Lucie Macháčková, tel: 556 879 439, 733 145 668

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist