https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vystava-za-zavrenymi-dvermi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy: Výstava Za zavřenými dveřmi

V týdnu od 9. do 15. října připravila Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy výstavu Za zavřenými dveřmi, na které budete moci každý den mezi 9. a 18. hodinou spatřit zvířata, rostliny a přírodniny, které nejsou běžně při návštěvě Stanice přírodovědců k vidění.

V týdnu od 9. do 15. října připravila Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy výstavu Za zavřenými dveřmi, na které budete moci každý den mezi 9. a 18. hodinou spatřit zvířata, rostliny a přírodniny, které nejsou běžně při návštěvě Stanice přírodovědců k vidění.

Na výstavě se seznámíte kromě plazů také s různými zajímavými rostlinami či s ukázkou minerálů a zkamenělin. Zvířata budou tradičně představována v biotopových nádržích. Těšit se můžete na scinka šalamounského, varana ostnoocasého, želvu Cuora Mouhotii. Nebudou chybět ani pralesničky, rosničky, užovky, gekoni, drobní hlodavci a další.
Na výstavě budou předváděny také kaudiciformní rostliny se zvláštními zásobními orgány (kaudexy a pachykauly), nebo expozice ze sbírek geologického kroužku (ametyst, záhněda, obsidián…, zkamenělé dřevo, trilobiti apod.). Na stěnách výstavního sálu najdete fotografie ze zákulisí Stanice přírodovědců.

V sobotu 14. 10. bude na výstavě naším hostem ČESON – Česká společnost pro ochranu netopýrů, která předvede ukázky ochočených handicapovaných netopýrů. Pro děti bude připravena tvořivá dílnička „Netopýrci z ponožek“.
O víkendu můžete navštívit i učebnu chovatelství, kterou pro vás otevřeme mezi 10–17 hodinou, v neděli také sbírky geologického kroužku.
Vstupné: děti, studenti, senioři 20 Kč, dospělí 40 Kč, děti do 1 m vstup zdarma
Vstupenka platí také do stálé expozice skleníků a tropického terária.

Adresa: Drtinova 1a, Praha 5 (nejbližší zastávky MHD: Anděl, Arbesovo nám., Kobrova)
Kontakt: Jana Bendová, tel.: 222 333 861, bendova@ddmpraha.cz, www.priroda.ddmpraha.cz

Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy je největší volnočasové zařízení v České republice s tradicí od roku 1950. Pro všechny věkové kategorie nabízí přes 500 kroužků, ateliérů, kurzů a oddílů. Zaměřením pravidelných činností uspokojí i ty nejnáročnější. Poskytuje také vzdělávání pro předškoláky prostřednictvím center pro předškolní děti. Další jeho činností je pořádání prázdninových pobytových akcí a příměstských táborů, akcí pro širokou veřejnost, soutěží, mezinárodních a vzdělávacích aktivit. V neposlední řadě provozuje DDM hl. m. Prahy vlastní ubytovací zařízení na celkově osmi místech
v Čechách.
Štěpánka Friedrichová tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist