https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vytvarna-soutez-k-roku-selem-v-np-sumava-2017
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Správa NP Šumava: Výtvarná soutěž k Roku šelem v NP Šumava 2017

25. dubna 2017 | Správa NP Šumava
Také v letošním roce vyhlašuje Správa Národního parku Šumava další výtvarnou soutěž. Vybrané výtvarné téma nese název Šelmy Šumavy.

Propozice k soutěži jsou ke stažení na http://www.npsumava.cz/cz/1444/10052/clanek/vytvarna-soutez-k-roku-selem-v-np-sumava-2017/

Děti i dospělí se tak mohou v celkem osmi kategoriích zapojit do „Roku šelem" vyhlášeného na počátku roku Správou Národního parku Šumava. Ve výtvarných dílech je možné ztvárnit šelmy v současné době na Šumavě žijící, jako například jezevec lesní nebo rys ostrovid, ale i šelmy na Šumavě vyhynulé nebo druhy nepůvodní, vysazené člověkem.

Soutěže se mohou zúčastnit jednotlivci od čtyř let věku, horní věková hranice není omezena. I když je soutěž určena především školním kolektivům, mohou malovat děti i dospělí samostatně, třeba přímo během návštěvy informačních středisek Správy Národního parku Šumava.

Kresby a malby na formátu A4 a A3 je možné posílat na adresu Informačního střediska ve Stožci, nebo je předávat v Informačních střediscích Správy NP Šumava.

Termín ukončení soutěže je 27. 9. 2017.

Výtvarné práce budou vyhodnoceny odbornou komisí tvořenou pedagogy, umělci, zástupci Správy NP Šumava a zástupci firmy Faber-Castell. Z každé kategorie budou vybráni vždy tři nejlepší, kteří budou odměněni hodnotnými cenami, které do soutěže věnovala firma Faber-Castell.

Slavnostní předání cen proběhne 4. 11. 2017 v Návštěvnickém centru Národního parku Šumava Kvilda. Výstava nejhezčích výtvarných děl bude umístěna v Informačním středisku Národního parku Šumava Kvilda v době od 1. 12. 2017 do 31. 3. 2018.

Poštovní adresa pro zasílání výtvarných děl:
Správa Národního parku Šumava, Informační středisko Stožec, Stožec čp. 68, 384 44 Stožec

Případné dotazy rádi zodpovíme na tel. číslech 731 530 466, 731530282 a na e-mailu isstozec@npsumava.cz.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist