https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vyzkousejte-si-praci-osetrovatele-u-slonu-nebo-hrochu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ZOO Dvůr Králové: Vyzkoušejte si práci ošetřovatele u slonů nebo hrochů

7. prosince 2017 | ZOO Dvůr Králové
Autor: Andrea Jiroušová, tel: 499 311 299, 773 786 158
V ZOO Dvůr Králové si lidé mohou prostřednictvím zážitkového programu vyzkoušet práci ošetřovatele v zoo na jeden den u vybraného druhu zvířat. Díky velkému zájmu o tyto zážitky zařadila zahrada do své nabídky nově hrochy a znovu se do ní vrací také nosorožci a sloni.

"Pro mnohé lidi je práce s africkými zvířaty velkým přáním, které u nás mohou sobě nebo svým blízkým velmi jednoduše splnit. Strávit den v doprovodu zkušeného ošetřovatele a pomoct mu s péčí o svěřená zvířata je tak možné u žiraf, šelem, ptáků, ryb a plazů ve Vodním světě a od příštího roku také u nosorožců ve spojení s hrochy nebo u slonů," říká vedoucí zoolog Jaroslav Hyjánek.

Zážitkové programy jsou velmi oblíbené, zoo z toho důvodu navýšila nejen počty stanovišť, ale přidala do rozvrhu i den navíc. Stát se ošetřovatelem tak mohou zájemci od dubna do října každé úterý, čtvrtek a od roku 2018 také v sobotu. *

Zoo v letošním roce z bezpečnostních důvodů nenabízela zážitkový program u nosorožců. Reagovala tak na zvýšené riziko napadení zvířat pytláky v návaznosti na útok ve francouzské Zoo Thoiry. „Zvýšená bezpečnostní opatření zůstávají, zážitkový program Ošetřovatelem u nosorožců jsme však do nabídky vrátili s tím, že se bude odehrávat pouze v expozici nosorožců, která je i běžným návštěvníkům přístupná po celý rok. Složení programu zážitku zůstává zcela stejné jako v minulých letech," popisuje Jaroslav Hyjánek.

Kromě zážitku Ošetřovatelem v zoo na jeden den mohou lidé využít dalších programů, kde poznají zákulisí zoo a zvířata více zblízka. Všechny informace jsou uvedeny na webových stránkách v sekci Zážitky.

Poznámka:
* Zážitkový program Ošetřovatelem v zoo na jeden den u nosorožců ve spojení s hrochy je možné objednávat pouze v dubnu. Od května do října obsahuje program pouze nosorožce. Hroši jsou totiž během sezony přestěhováni z pavilonu do přírodního výběhu, kde už není zážitek možné uskutečnit.
Andrea Jiroušová, tel: 499 311 299, 773 786 158 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist