https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vzdelavani-deti-pokracuje-a-netopyri-miri-nove-i-do-materskych-skol-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká společnost pro ochranu netopýrů: Vzdělávání dětí pokračuje a netopýři míří nově i do mateřských škol

5. května 2016 | Česká společnost pro ochranu netopýrů
Autor: Petra Schnitzerová, tel: 605870323
Vzdělávací projekt České společnosti pro ochranu netopýrů nazvaný „Škola vzhůru nohama“ přináší i v letošním roce dětem, žákům a studentům výukové programy, přednášky a exkurze zaměřené na poznání života netopýrů a jejich ochranu. Novinkou je program pro děti ve věku 3 – 6 let.

Již několikátým rokem oslovuje ČESON základní i střední školy s nabídkou vzdělávacích programů, které jsou realizovány odbornými lektory přímo v prostorách škol a jejich okolí. Učitelé si mohou vybrat z nabídky výukových programů, přednášek a večerních exkurzí, které seznamují děti poutavou formou se životem netopýrů a možnostmi jejich ochrany. Součástí některých programů je i blízké setkání s ochočenými handicapovanými netopýry, které si mohou děti detailně prohlédnout nebo i pohladit.
„Základním a středním školám nabízíme realizaci výukových programů, přednášek a exkurzí v jejich prostorách, podobně jako v loňském roce. Úplnou novinkou bude letos speciálně vytvořený program pro děti ve věku 3 – 6 let, určený pro environmentální výchovu v mateřských školách a ekocentrech věnujících se i menším dětem“, sděluje koordinátorka projektu, Petra Schnitzerová. „Touto cestou bychom chtěli napomoci pozitivnímu vnímání netopýrů a prostřednictvím dětí podpořit i ochotu dospělých spolupracovat při ochraně těchto ohrožených živočichů“, vysvětluje.
„Nový výukový program pro mateřské školy bude vytvořen formou balíčku s metodikou, obrázky a dalšími pomůckami a jeho doplňkem bude i populární brožura s pohádkou „Lucčino první dobrodružství“. Učitelé mateřských škol a lektoři ekocenter se k novému programu budou moci letos na podzim zúčastnit instruktážních seminářů. Po absolvování semináře získají zdarma kompletní výukový balíček, který následně mohou sami využívat při práci s dětmi“, doplňuje podrobnosti jedna z lektorek, Eva Cepáková.
Projekt „Škola vzhůru nohama“ finančně podpořilo Ministerstvo životního prostředí, na území Prahy probíhají vzdělávací programy též za finanční podpory Hlavního města Prahy. Podrobnější informace o nabízených přednáškách, výukových programech, exkurzích a instruktážních seminářích najdou zájemci na webových stránkách www.ceson.org v sekci Programy pro školy.
Petra Schnitzerová, tel: 605870323 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist