https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/waterdrop-vyjme-4-krat-vice-plastu-nez-pouziva
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Waterdrop : Waterdrop vyjme 4 krát více plastu než používá

30. března 2021 | Waterdrop
Autor: Tereza Špirochová , tel: 737477003
Posláním společnosti Waterdrop je nejen pomoci lidem vypít více vody a zlepšit jejich pitný režim, ale také změnit pohled na současné plnění a rozvoz nápojů. Díky mikrodrinkům a opakovaně použitelným skleněným či nerezovým lahvím vyráběným v EU dokázal Waterdrop za 4 roky na trhu ušetřit více než 30 milionů plastových lahví.
Plasty představují pro naše životní prostředí jednu z vážných hrozeb. Každý rok se vyrobí více než 500 miliard plastových lahví. V Evropě se ročně přepraví více než 100 plastových lahví na osobu, což představuje celkem 15 milionů tun plastů a 8 milionů tun CO2. Společnost Waterdrop se dlouhodobě snaží množství plastů snižovat a motivovat k pití nápojů, které planetu plasty nezatíží. Mikrodrinky, které nabízí k ochucení vody, snižují produkci odpadu o 98 % oproti klasické PET lahvi. A díky partnerství s nadací Plastic Bank pomáhají zbavit oceán plastových lahví a zároveň tím pomoci zlepšit životní úroveň sběračů. Ve výsledku tedy Waterdrop vyjme 4 krát více plastu než používá, což z něj dělá plastic positive společnost. „Už od prvního dne jsme se zavázali pracovat na lepším světě bez plastových lahví. Jsem pyšná, že pracuji ve společnosti, která si stále více uvědomuje důležitost zodpovědného chování k přírodě a krajině. V obchodním sektoru se objevuje stále více bezobalových obchodů, oděvní značky dávají důraz na recyklaci bavlněných oděvů a jejich znovu využití. Firmy stále více vyhledávají lokální dodavatele a snižují tak CO2 produkovaný dopravou materiálů, mnohé se zapojují i do aktivity výsadeb stromů za ujeté kilometry. Stejně jako my,“ říká ředitelka společnosti Waterdrop pro Českou a Slovenskou republiku a Polsko Kateřina Navrátilová.
Za svoji promyšlenou distribuci mikrodrinků, získala společnost certifikát Think Green od přepravní společnosti GSL. Tento certifikát je udělován společnostem, které přepraví více než 1.000 balíků za rok a zároveň se zapojí do kompenzace emisí CO2, které jsou produkovány při doručování balíku. Ke každému odeslanému balíku je připočítáván příplatek ve výši odpovídající nákladům na kompenzaci emisí vzniklých při jeho přepravě a následně vysazení nových stromů.
Pro zákazníky je na stránkách waterdrop připravena kalkulačka, díky níž si spočítají, kolik plastu a CO2 s mikrodrinky ušetří.
Pití kapslí waterdrop® tak může být nejen zábavné, zdravé, ale také pomůže k ochraně životního prostředí a snížení množství vyprodukovaných plastů. Každý tak může udělat první krok sám u sebe a vyměnit jednorázové plastové lahve za opakovaně použitelné lahve z borosilikátového skla a slazené nápoje v PET lahvích pak za čistou vodu.
Kompletní informace o misi za udržitelnost najdete na stránkách waterdrop - https://waterdrop.cz/pages/udrzitelnost.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist