https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/web-chceme-zive-lesy-radi-vlastnikum-lesu-s-obnovou
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Chceme živé lesy: Web "Chceme živé lesy" radí vlastníkům lesů s obnovou

21. června 2020 | Chceme živé lesy
Autor: Mgr. Lucie Misařová, tel: 777 10 39 22
Již tři čtvrtě roku fungují webové stránky „Chceme živé lesy“ (www.chcemezivelesy.cz) určené drobným vlastníkům lesů, starostům a zastupitelům obcí na Českomoravské vysočině, kteří řeší v lesích problémy se suchem a přemnoženým kůrovcem, případně už jim zbyla pouze holina (a povinnost ji zalesnit). Vznikly pro ty, kteří přemýšlejí, co mají dělat, jakými dřevinami obnovit svůj les a jakým dřevinám se raději vyhnout, aby les rostl ve zdraví, přinesl užitek i dalším generacím a nepostihla ho v budoucnu taková kalamita, jako teď. Informace uvedené na těchto stránkách jsou stručné, jednoduché, bez odborných termínů, pochopitelné a přístupné pro každého (i pro toho, kdo nemá lesnické vzdělání).
Srdcem webových stránek je šestero doporučení vlastníkům a kompletní seznam domácích dřevin vhodných k výsadbě či k výsevu.
Celý projekt je soukromou aktivitou majitelky lesa, učitelky, bioložky a matky čtyř dětí v jednom, která v lese nejen pracuje rukama, ale i pozoruje a přemýšlí. Ničím a (takřka) nikým podporována je vytvořila jako altruistický počin s nadějí, že alespoň někteří majitelé lesů se přikloní k obnově bez smrků a cizích dřevin.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist