Kamila Žitňáková "> Wilo: Světový den životního prostředí se slaví již 49. rokem, pro životní prostředí toho můžeme udělat každý den stále dost - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/wilo-svetovy-den-zivotniho-prostredi-se-slavi-jiz-49.rokem-pro-zivotni-prostredi-toho-muzeme-udelat-kazdy-den-stale-dost
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Crest Communications a.s.: Wilo: Světový den životního prostředí se slaví již 49. rokem, pro životní prostředí toho můžeme udělat každý den stále dost

5. června 2023 | Crest Communications a.s.
Autor: Kamila Žitňáková, tel: +420 725 544 106
Řešení pro vodní hospodářství
Rostoucí urbanizace, nedostupnost zdrojů a změna klimatu výrazně ovlivňují požadavky na vodní hospodářství. Je tedy stále větší potřeba zajistit efektivní, udržitelnou a spolehlivou vodní infrastrukturu nejen pro rostoucí města, ale i pro odlehlé a řídce obydlené regiony. Přelomovým příkladem z praxe je projekt Toshka v Egyptě, pro který Wilo dodalo více než 300 čerpadel s dělenou spirální skříní pro udržitelné zásobování regionu vodou. Projekt je součástí strategie „Egypt Vision 2030“ a klade si za cíl zvýšit ornou plochu země na 25 %. Tímto opatřením chce snížit závislost země na dovozu potravin, posílit potravinovou bezpečnost, prosperitu, zvýšit export a vytvořit tisíce pracovních míst.

„Válka na Ukrajině ještě více zkomplikovala dovoz potravin zejména v Africe, jelikož Rusko a Ukrajina patřily k hlavním vývozcům pšenice na světě. I proto Egypt potřebuje dlouhodobé řešení pro svou nezávislost na dovozu obilí. Jsme rádi, že jsme mohli touto cestou pomoci dodat čerpadla, která zde zavlaží zhruba 56 700 hektarů orné půdy. V rámci dlouhodobého partnerství s egyptským státem připravujeme nyní další stavební fáze, kde se i nadále zaměřujeme na cílená opatření k zajištění dodávek potravin a vody.“ Uvedl Jan Cidlinský, výkonný ředitel společnosti Wilo Česká republika.

Join the Ecolution!
Projektem „Join the ecolution“ se společnost Wilo snaží edukovat veřejnost ohledně zvýšení energetických úspor a snížení CO2 v souvislosti s obměnou a správnou volbou čerpadel. Čerpadla v budovách nejsou denně na očích, a proto jim v rámci úspor není věnovaná patřičná pozornost. Ve starších otopných systémech je však stále velké množství zastaralých typů oběhových čerpadel, které nejsou nikterak regulovány. Při jejich cílené výměně lze však dosáhnout významných energetických úspor, běžně až 80 %. Výměna čerpadel je velmi jednoduchá a finančně efektivní, navíc přináší i benefit v podobě významného snížení hodnot vypuštěného CO2 do ovzduší.

O společnosti:
Wilo je nadnárodní technologická skupina, která patří k předním světovým výrobcům čerpadel a čerpacích systémů pro zařízení budov, vodní hospodářství a průmyslový sektor. Společnost byla založena roku 1872 v Dortmundu, v průběhu své dlouhé a úspěšné historie se rozvinula do podoby významného globálního hráče. V současnosti zaměstnává více než 8 200 lidí po celém světě. Skupina Wilo věnuje zvláštní pozornost globálním trendům jako je urbanizace, změna klimatu, řešení nedostatku vody a zvýšení energetické soběstačnosti, stejně jako technologickému pokroku a digitalizaci.

Kamila Žitňáková, tel: 420 725 544 106
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist