Jan Mikulička "> Workshop na kraji ukáže, jak budovat přírodní plochy na školách i v obcích - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/workshop-na-kraji-ukaze-jak-budovat-prirodni-plochy-na-skolach-i-v-obcich
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Liberecký kraj: Workshop na kraji ukáže, jak budovat přírodní plochy na školách i v obcích

10. března 2022 | Liberecký kraj
Autor: Jan Mikulička, tel: 485 226 324
Přírodní plochy ve městech v obcích, mateřských školách či základních školách – jak založit, pečovat a využívat. Pod tímto názvem se na počátku dubna koná druhá akce v rámci česko-polského projektu Kooperační síť Kvetoucí louky, která se zaměřuje na podporu biodiverzity v mateřských, základních školách nebo v obcích.

Workshop se uskuteční 5. dubna od 12 do 16 hodin v konferenčním sále číslo 326 Krajského úřadu Libereckého kraje v ulici U Jezu 642/2a. Účastníci se například dozvědí, jak založit kvetoucí trávník nebo záhon a jaké druhy rostlin a hmyzu se na takových plochách mohou vyskytovat.

„Právě to má z hlediska biodiverzity velký smysl i na malých prostorech, každá kvetoucí rostlina totiž poskytuje potravu nejen včelám, ale i dalším druhům hmyzu, z tohoto pohledu je užitečné řešit každou travnatou plochu, kterou můžeme proměnit ve vhodnou kvetoucí plochu“ zdůraznil Václav Židek, krajský radní pro resort zemědělství a životního prostředí, pod jehož záštitou se workshop koná.

Dále workshop nabídne informace o tom, jak mohou vypadat přírodní zahrady, jak je vytvořit a jakým způsobem ji využívat pro ekologickou výchovu po celý rok. K vidění budou také ukázky konkrétních přírodních zahrad; inspirovat se lze i na webu http://prirodnizahrada.eu/ukazkova-zahrady-podle-typu/.

Přesný program akce se nalézá na odkazu http://kvetoucilouky.cz/2022/03/09/948/. Přihlásit se je možno na e-mailové adrese r.cermanova@gmail.com nebo prostřednictvím telefonního čísla 777 216 852. Akce je zdarma, občerstvení a simultánní překlad pořadatelé zajistí.

Česko-polský projekt je realizován Společností pro kulturní krajinu, z. s. ve spolupráci s městy Hrádek nad Nisou a Boleslawiec. Podpořila jej Evropská unie v rámci Programu na podporu přeshraniční spolupráce mezi ČR a Polskem 2014–2020.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist