Michaela Kuralová, Marketingová manažerka WWF v Česku "> WWF spouští digitální informační centrum pro udržitelné podnikání - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/wwf-spousti-digitalni-informacni-centrum-pro-udrzitelne-podnikani
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

WWF: WWF spouští digitální informační centrum pro udržitelné podnikání

5. dubna 2023 | WWF
Autor: Michaela Kuralová, Marketingová manažerka WWF v Česku, tel: +420721968413
WWF spouští digitální informační centrum pro udržitelné podnikání

BUDAPEŠŤ, Maďarsko, BUKUREŠŤ, Rumunsko, BRATISLAVA, Slovensko, PRAHA, česko, SOFIA, Bulharsko, 29. března 2023 /PRNewswire/

Veřejně kótované společnosti odpovídají za zhruba 40 % všech emisí způsobujících oteplování klimatu1. Velký dopad má zejména současná podoba potravinářského průmyslu - ze 41 000 ohrožených druhů je 22 500 na seznamu právě díky zemědělské činnosti2. Soukromý sektor se však také může stát hnací silou přechodu na uhlíkově neutrální a přírodně pozitivní ekonomiku.

S cílem podpořit vývoj podniků tímto směrem založil WWF (Světový fond na ochranu přírody) digitální informační centrum pro udržitelná řešení podniků ve střední a východní Evropě. Nová platforma nese název „The Future of Business (Budoucnost podnikání)". Podnikatelskému sektoru bude poskytovat užitečné informace o důvěryhodných postupech v otázce udržitelnosti. Aktuálně nabízí tři různé mediální formáty: podcasty, videa a články. První sezóna podcastu „The Future of Business" vznikla za podpory společnosti VELUX, předního světového dodavatele střešních oken. Kromě toho bude WWF připravovat také oborové akce, kde budou sdíleny znalosti a zkušenosti, včetně vědeckých zpráv a praktických pokynů z virtuální knihovny.

„Platformu „The Future of Business" jsme vytvořili proto, abychom se společně dívali na budoucí podobu našeho regionu a na to, jak ji utvářet ve prospěch lidí a přírody. Chceme tak otevřít zásadně důležitou diskusi o podnikatelských aspektech udržitelnosti," vysvětluje regionální ředitel WWF-CEE pro marketing a partnerství Peter Baráth.

Na úvod se bude platforma věnovat těmto tématům: vedení (leadership) v oblasti změny klimatu, odpovědnému obhospodařování (stewardship) lesů a vod, financím a potravinovým systémům. Již je dostupná první epizoda podcastu, nazvaná „1,5°C Emission Possible: How businesses can drive the transition towards a net-zero economy” (Jak mohou firmy podpořit přechod k uhlíkově neutrální ekonomice).

Projekt „The Future of Business" je dílčí aktivitou v rámci partnerství WWF a společnosti VELUX, jehož cílem je inspirovat firmy v regionu střední a východní Evropy k aktivitě ve prospěch naší planety. V záři 2020 vznikl závazek pro dvacetileté partnerství WWF a skupiny VELUX Group o převzetí zodpovědnosti za své emise v minulosti i v budoucnu. Tato inovativní spolupráce se prostřednictvím řady projektů po celém světě zaměřuje na ochranu a obnovu lesů.

Celý článek si můžete přečíst zde: https://business.wwfcee.org/


Zdroje informací
1. Zpráva společnosti Generation Investment Management o stavu emisí kótovaných společností – Insights 6: Listed Company Emissions, Generation Investment Management, 2021
2. Červený seznam ohrožených druhů Mezinárodního svazu ochrany přírody (IUCN): https://www.iucnredlist.org/#
Foto - https://mma.prnewswire.com/media/2041427/WWF_Launches_Business_Solutions.jpg
Kontakt: Péter Baráth, regionální ředitel pro marketing a partnerství, pbarath@wwfcee.org, +36 70 9538035

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

KM

Karla Majerová

27.9.2023 14:12
Podle mě by se mělo všechno digitalizovat, jelikož tím je všechno rychlejší. Já podnikám už několik let, ale poslední dobou stagnujeme. Proto jsem se rozhodla oslovit jednu firmu přes internetové stránky https://www.jpf.cz/ a nechala si poradit, jak pomoci mojí firmě. Naštěstí nejlepším řešením byla restrukturalizace, která pomohla se zvýšením ziskovosti mojí firmy.
Odpovědět
reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist