https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/z-jednani-rady-mesta-neschvalili-jsme-poradani-dubnovych-motocyklovych-zavodu-drapak-rodeo-na-pozemcich-mesta-v-okoli
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká pirátská strana Trutnov: Z jednaní Rady města: Neschválili jsme pořádání dubnových motocyklových závodů "Drapák Rodeo" na pozemcích města v okolí Petříkovic

Rada města Trutnova v pondělí na popud našeho místostarosty Toma Eichlera NEschválila pořádání motocyklových závodů Enduro na lesních pozemcích města. Jde konkrétně o závod "Drapák Rodeo" pořádaný na pozemcích v katastrálním území Poříčí u Trutnova, Debrné a Zlatá Olešnice. Podle nás podobné aktivity nepatří do lesa a už vůbec ne do veřejného - obecního. Jizvy, které to zanechá v krajině, se nezacelí dlouhé roky a součástí odpovědného přístupu k životnímu prostředí je rozhodně podobné činnosti nepodporovat. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout screenshoty z videa pořízeného v loňském roce jedním ze závodníků. Na těch je patrné, že závodníci jezdí koryty potoků, přes spadané stromy a celkově zanechávají v lesním terénu značné "jizvy."

Odkaz na video: Drapak Rodeo 2019 - https://youtu.be/cBCJUE34Whc

Dalším důležitým bodem bylo vyhlášení výběrového řízení na pozici ředitele/ředitelky Turistického informačního centra Trutnov. Důvodem je potřeba přizpůsobit fungování centra současným potřebám v oblasti cestovního ruchu. Jde hlavně o to, aby TIC do budoucna lépe reagovalo na nové trendy v marketingu a lépe využívalo nová média, která pomohou Trutnov lépe propagovat a lépe uspokojovat potřeby návštěvníků. Do výběrového řízení se může přihlásit i stávající ředitelka. Tu Tomáš Eichler o nové situaci informoval rovněž v pondělí. Město oceňuje dosavadní práci paní Nýdrlové. Případný nástupce bude mít i díky ní velmi dobré podmínky pro další práci.

Rada také v pondělí odsouhlasila přijetí účelových darů pro MŠ a ZUŠ Trutnov. V prvním případě věnuje Mateřské škole Trutnov společnost Lidl
Česká republika v.o.s. část část zisku z prvního dne znovuotevření trutnovské prodejny. Ve druhém případě si výtvarný obor ZUŠ Trutnov nakoupí výtvarné stojany za sumu, kterou na tento účel vybral od sponzorů Spolek podkrkonošských výtvarníků Trutnov.

Nakonec za zmínku určitě stojí i to, že Rada schválila vypsání výběrového řízení na rekonstrukci silnice Nad Jezem, která spojuje sídliště Zelená Louka s dalšími komunikacemi vedoucími K Pěti Bukům a na "dvoračky."

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist