Tiskové oddělení MŽP "> Z nového OPŽP jsme vyhlásili již 25 výzev, nejnovějších 5 míří na péči o českou přírodu a krajinu - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/z-noveho-opzp-jsme-vyhlasili-jiz-25-vyzev-nejnovejsich-5-miri-na-peci-o-ceskou-prirodu-a-krajinu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MŽP ČR a SFŽP ČR: Z nového OPŽP jsme vyhlásili již 25 výzev, nejnovějších 5 míří na péči o českou přírodu a krajinu

31. října 2022 | MŽP ČR a SFŽP ČR
Autor: Tiskové oddělení MŽP, tel: 267 122 835, 267 122 534
Pět nově vypsaných výzev z Operačního programu Životní prostředí (OPŽP) přináší ochraně přírody téměř dvě miliardy korun. Finance poputují na projekty vracející vodu do krajiny, podporu biodiverzity nebo péči o chráněná území.

„Posilování ochrany přírody a její biologické rozmanitosti je jedním z šesti cílů nového OPŽP. Aktuálně otevřené výzvy míří na návrat vody do krajiny, což je má priorita. Tato klíčová adaptační opatření pomohou například s realizací projektů výstavby a rekonstrukce malých vodních nádrží či s revitalizací rašelinišť, tůní a dalších významných přírodních stanovišť. Stejně důležitá je pomoc mířící ohroženým druhům a také oblast budování návštěvnické infrastruktury v chráněných územích,“ uvedla ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU-ČSL).

Mezi podporovanými aktivitami je i monitoring ochrany přírody a oblast tvorby koncepčních dokumentů pro chráněná území a zpracování odborných studií pro potřeby ochrany přírody. O podporu se mohou rovněž ucházet projekty, které přispívají ke zprůchodnění migračních překážek pro suchozemské i vodní živočichy nebo naopak omezují šíření invazních druhů.

„Od spuštění Operačního programu Životní prostředí letos v srpnu jsme již stihli vyhlásit celkem 25 výzev včetně těchto pěti aktuálních. Do konce roku plánujeme otevřít další výzvy. Největší z nich se zaměří na odpadové hospodářství a úspěšní žadatelé si jejím prostřednictvím budou moci rozdělit půl miliardy korun, například na projekty modernizace stávajících sběrných dvorů či projekty vzniku tzv. RE-USE center,“ dodal Petr Valdman, ředitel Státního fondu životního prostředí ČR.

Dokumenty k novým výzvám:
27. výzva – Tvorba koncepčních dokumentů pro chráněná území - https://opzp.cz/dotace/27-vyzva/
28. výzva – Péče o významné části přírody a krajiny - https://opzp.cz/dotace/28-vyzva/
29. výzva – Péče o chráněná území - https://opzp.cz/dotace/29-vyzva/
30. výzva – Tvorba koncepčních dokumentů pro chráněná území - https://opzp.cz/dotace/30-vyzva/
31. výzva – Zprůchodnění migračních překážek pro živočichy - https://opzp.cz/dotace/31-vyzva/

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist