Filip Poštulka "> Z recyklovaných materiálů vyrobenou izolaci dodá lotyšským železnicím jihomoravská společnost RETEX - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/z-recyklovanych-materialu-vyrobenou-izolaci-doda-lotysskym-zeleznicim-jihomoravska-spolecnost-retex
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

RETEX: Z recyklovaných materiálů vyrobenou izolaci dodá lotyšským železnicím jihomoravská společnost RETEX

18. prosince 2020 | RETEX
Autor: Filip Poštulka , tel: 724104295
Velký úspěch zaznamenal moravskokrumlovský RETEX s ekologickým materiálem určeným pro vlaky. Firma zvítězila ve výběrovém řízení společnosti Škoda Transportation na komplexní izolaci pro vlaky Lotyšských státních drah železnic – dominantního železničního dopravce v Lotyšsku. Celkový objem přesáhne 15 000 m2 izolace, která vychází z principů cirkulární ekonomiky.

Součástí dodávky pro třicet dva moderních jednopodlažních jednotek pro příměstskou dopravu, je nově vyvinutý ekologický izolační materiál Envizol Train. Izolace je vyráběna z recyklovaného materiálu metodou, která je v ČR i v Evropě jedinečná - je totiž vyrobený z recyklovaných polyesterových vláken se speciální úpravou. Jedinečnost materiálu spočívá především v použití speciálních nehořlavých vláken a způsobu jejich uložení. Podstatná je ohleduplnost materiálu k životnímu prostředí - výrobek je produktem takzvané cirkulární, nebo také oběhové ekonomiky, pro kterou je charakteristická recyklace a minimalizace zbytkových odpadů.

Zaměření na cirkulární ekonomiku
„Vítězství v tendru je pro nás důkazem, že naše zaměření na nové technologie, které vycházejí z principů cirkulární ekonomiky, mají smysl,“ říká generální ředitel společnosti RETEX Robert Šimek.

Šetří přírodu i náklady
Firma RETEX uspěla mimo jiné i proto, že se společnost Škoda Vagonka (člen skupiny Škoda Transportation), rozhodla využít kompozitní složení materiálu, který má samolepící vrstvu. Kromě vynikajících izolačních schopností to totiž šetří jak čas při instalaci, tak i náklady. Envizol Train má i drenážní vrstvu, díky které může kondenzát plynule odtékat. Toto řešení funguje jako prevence koroze. Materiál rovněž splňuje nejpřísnější požadavky s ohledem na nehořlavost.

O společnosti: Firma RETEX se soustředí na dodávky netkaných textilií pro automobilový průmysl či stavebnictví. Nově se společnost věnuje i produkci zdravotnického materiálu a zaměřuje se i na výrobu a dodávky materiálů pro zelené střechy, specializované akusticko-tepelně izolační materiály pro hromadnou dopravu (vlaky, autobusy a tramvaje) či bílou techniku (pračky, myčky, sušičky). Firma ve své produkci využívá především recyklované materiály a patří k tak k lídrům cirkulární ekonomiky v ČR. RETEX je akciová společnost s českým kapitálem. Více najdete na www.retex.cz
Filip Poštulka , tel: 724104295
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist