https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zaci-plzenskych-skol-uz-vi-jak-kompostovat
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Spolek Ametyst: Žáci plzeňských škol už ví, jak kompostovat

2. prosince 2020 | Spolek Ametyst
Autor: Jana Barešová, tel: 735176581
Na podzim proběhly nové výukové programy pod vedením lektorek environmentální výchovy ze Spolku Ametyst. Ten na jaře instaloval do školních zahrad dřevěné kompostéry. V září a říjnu s nimi během výuky seznámil žáky i učitele. Pomocí lup a určovacích klíčů zkoumali rozkladače a jejich úlohu v kompostu, vytvořili si návod na třídění bioodpadu a ozdobili nádoby pro sběr zbytků z ovoce, zeleniny a dalšího rozložitelného odpadu. “Jsem moc rád, že můžeme s dětmi začít kompostovat. Tato možnost mi ve škole chyběla a díky projektu Spolku Ametyst jsme získali kompostér. Program, kdy děti zkoumaly živočichy ukryté v kompostu, byl pro mě velmi podnětný a určitě se budeme dále rozkladači zabývat i v přírodovědeckém kroužku, který na škole vedu,” řekl o projektu Biopoklad do školních zahrad Josef Levý, učitel ze 13. ZŠ Plzeň. Přestože projekt podpořený městem Plzeň končí, Spolek Ametyst zařadí tento výukový program do své nabídky a bude ho dál nabízet školám, které mají zájem o kompostování a o badatelské formy výuky.

Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist