https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zaci-trutnovske-akademie-se-uci-pracovat-se-systemem-ktery-ridi-vetsinu-ceskych-lesu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Královéhradecký kraj: Žáci trutnovské akademie se učí pracovat se systémem, který řídí většinu českých lesů

25. února 2019 | Královéhradecký kraj
Žáci čtvrtých ročníků oboru Lesnictví České lesnické akademie Trutnov se učí pracovat s nejpoužívanějším informačním systémem SEIWIN. Zaměřen je na řízení lesního hospodářství v České republice. Škole poskytla zdarma tento komplexní informační systém česká firma HA-SOFT, s. r. o., a to pro účely odborného vzdělávání. Žáci si kromě sešitů nosí do terénní výuky v lese tablety a chytré telefony s mobilními aplikacemi.

„Komplexní lesnický a ekonomický informační systém SEIWIN umožňuje jako jediný v Česku řídit jak výrobu, tak ekonomiku hospodaření lesů, v současnosti pomáhá efektivně řídit 93% českých lesů. Žáci si tak osvojí nejmodernější a nejpoužívanější technologii na trhu, kterou využijí skutečně každý den ve svém budoucím zaměstnání,“ shrnuje náměstkyně hejtmana Martina Berdychová pro oblast školství.

Zástupce ředitele České lesnické akademie Trutnov Petr Kejklíček vnímá počítačové technologie jako zásadní posun ve výuce lesnických oborů: „Naše škola s více jak 160 letou tradicí si zakládá na kvalitě výuky a jejího praktického přínosu pro žáky. Moderní informační technologie nevyhnutelně pronikají také do lesnictví a my na to reagujeme – zařazujeme do výuky příklady v reálných podmínkách. Máme radost, že díky spolupráci s firmou HA-SOFT, s. r. o., pracují naši žáci se špičkovým softwarem a získají tak v naší škole nejen kvalitní teoretické základy, ale i skvělou praxi a zkušenost přenesenou z aktuálního provozu lesního hospodářství. Nejen, že se s tímto pokročilým softwarem nyní pracujeme ve výuce, ale program je používán i pro řízení provozu našeho školního polesí.“

Česká lesnická akademie Trutnov poskytuje střední vzdělání v oblasti lesnictví a ochrany přírody a vyšší odborné vzdělání. Jako jediná škola v republice zajišťuje výuku operátorů těžebně dopravních strojů, pro kterou je komplexně vybavena. Úzce spolupracuje s lesnickými fakultami a zahraničními lesnickými školami. Škola je cvičnou školou České zemědělské univerzity v Praze a střediskem odborné přípravy Ministerstva zemědělství České republiky.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist