Mgr. Ivana Hlinková "> Zacíleno na fotovoltaiku - přeshraniční výměna jihočeských a hornorakouských škol - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zacileno-na-fotovoltaiku-preshranicni-vymena-jihoceskych-a-hornorakouskych-skol
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Energy Centre České Budějovice: Zacíleno na fotovoltaiku - přeshraniční výměna jihočeských a hornorakouských škol

25. října 2022 | Energy Centre České Budějovice
Autor: Mgr. Ivana Hlinková, tel: 777 030 325


Od začátku března do konce října probíhal pod taktovkou spolku Energy Centre České Budějovice (ECČB) v Jihočeském kraji a Horním Rakousku projekt FOKUS FOTOVOLTAIKA – přeshraniční interaktivní hra a soutěž.
Projekt byl velmi úspěšný, celkem proběhlo v Rakousku pět workshopů, kterých se v úhrnu zúčastnilo 233 dětí z pěti hornorakouských a pěti jihočeských školních tříd. Za Jihočeský kraj se projektu zúčastnily školy: ZŠ Chlum u Třeboně, ZŠ Boršov nad Vltavou, ZŠ Fantova Kaplice, ZŠ Školní Kaplice a ZŠ Rudolfovská České Budějovice.
Hlavním tématem workshopů byla fotovoltaika, téma vysoce aktuální nejen v obou příhraničních regionech. Každý z workshopů byl doslova nabitý zajímavým programem. Začínalo se prezentací, následovala interaktivní společná hra rakouských a českých dětí, která obsahovala celkem deset stanovišť, přičemž školáci se při ní zábavnou formou mimo jiné naučili pár slov z druhého jazyka, neboť byla nutná kooperace i komunikace. V další fázi účastníci ve dvojicích sestavovali z připravených stavebnic autíčka na solární pohon, se kterými potom mohli venku závodit. Na závěr každého workshopu pak připadla individuální prohlídka Science Center Welios.
Další zábavnou aktivitou v rámci projektu byla soutěž pro jihočeské a hornorakouské školy, která spočívala v zábavném online kvízu, přičemž celkem deset vítězů vylosovaných ze správných odpovědí (pět z Rakouska a pět z jižních Čech) bylo odměněno edukativní solární stavebnici malého víceúčelového robota.
Projekt KPF/01/328 byl spolufinancován z prostředků Evropské unie, konkrétně z Evropského fondu pro regionální rozvoj, a to prostřednictvím FMP v rámci programu INTERREG V – A Rakousko – Česká republika.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist