https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zacina-cyklisticka-sezona-cd-oteviraji-v-kralovehradeckem-kraji-pujcovny-kol
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

České dráhy: Začíná cyklistická sezóna, ČD otevírají v Královéhradeckém kraji půjčovny kol

30. března 2017 | České dráhy
Se začátkem turistické sezóny otevírají České dráhy půjčovny kol v Královéhradeckém kraji. Zájemci je budou moci využít od dubna do října ve stanicích Trutnov hl.n., Česká Skalice a nově také v Náchodě. Od května do srpna se síť půjčoven rozšíří ještě o stanici Adršpach. S vypůjčenými bicykly je možné naplánovat zajímavé výlety například do Babiččina údolí nebo Adršpašsko-teplických skal, a to bez starostí z přepravy kol na místa výletů. Pohodlné je i vracení kola, kromě stanic s půjčovnami lze kola vrátit také na nádraží v Červeném Kostelci. Cyklopůjčovny Českých drah budou stejně jako loni dostupné ve všech krajích ČR.

Vyrazit na výlet s vypůjčeným kolem ČD je velmi pohodlné a přináší řadu výhod. Zákazník se nemusí vždy vracet na místo startu svého výletu. Na vybraných tratích přepravuje vypůjčené kolo zdarma, může svůj cyklovýlet kombinovat s pěší turistikou a využít bezplatné úschovy v určených stanicích. Zájemcům nabízí dopravce kvalitní kola s předpisovou výbavou a pravidelným servisem. Při zapůjčení kola je nezbytné podepsat nájemní smlouvu, předložit dva osobní doklady (občanský, řidičský průkaz nebo např. In Kartu ČD), zaplatit půjčovné a složit vratnou kauci. Zákazníci Českých drah, kteří jsou zaregistrovaní do věrnostního programu ČD Body, si mohou vyzvednout za 50 bodů voucher k bezplatnému zapůjčení jízdního kola. Podrobnosti o cyklopůjčovnách ČD a dalších službách pro cyklisty jsou na webu www.cd.cz/cdbike.

Kola je možné rezervovat na e-mailu TTVpujkol@zap.cd.cz a v těchto stanicích:
* Adršpach – tel. 725 746 475
* Trutnov hl.n. – tel. 702 284 363
* Česká Skalice – tel. 702 284 356
* Náchod – tel. 724 630 242

V půjčovně kol na hlavním nádraží v Trutnově jsou k dispozici rovněž dětská kola a dětské cyklosedačky.

Vypůjčená jízdní kola je možné bezplatně přepravovat ve služebním oddílu nebo jako spoluzavazadlo na těchto tratích:
* trať 026 v úseku Nové Město nad Metují – Broumov
* trať 026 v úseku Starkoč – Václavice
* trať 032 v úseku Jaroměř – Trutnov
* trať 047 v úseku Trutnov – Teplice nad Metují

Kola je navíc možné bezplatně uschovat ve stanicích Červený Kostelec a Adršpach.

Cyklopůjčovny Českých drah jsou mezi zákazníky velice oblíbené. V loňském roce v celkem třech stanicích v Královéhradeckém kraji (Trutnov hl.n., Česká Skalice a Adršpach) využilo tuto nabídku celkem 270 zákazníků, přičemž většinovou výpůjčku zajišťovala stanice Česká Skalice (179 výpůjček).

Po celé republice bude letos možné vypůjčit si kola v celkem 68 půjčovnách, v dalších 28 stanicích pak po předchozí objednávce. Kola tak budou dostupná v celkem 96 stanicích. Vloni si po celé republice vypůjčilo drážní kola celkem 8 tisíc zákazníků. Meziročně tak vzrostl počet výpůjček o 2,5 tisíce. Nejvíce kol si zákazníci půjčili v Jihočeském kraji (2 355 výpůjček), v Praze a okolí (1 503 výpůjček) a také v Jihomoravském kraji (891 výpůjček). Půjčovny budou i letos dostupné ve všech krajích ČR.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist