https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zacina-cyklisticka-sezona-cd-oteviraji-v-kralovehradeckem-kraji-pujcovny-kol-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

České dráhy: Začíná cyklistická sezóna, ČD otevírají v Královéhradeckém kraji půjčovny kol

28. března 2018 | České dráhy
Se začátkem turistické sezóny otevírají České dráhy půjčovny kol v Královéhradeckém kraji. Zájemci je budou moci využít od Velikonoc do konce října ve stanicích Trutnov hl.n., Česká Skalice, Náchod, Červený Kostelec a nově také v Týništi nad Orlicí a po předchozí objednávce nově i v Častolovicích. Od května do srpna se síť půjčoven tradičně rozšíří ještě o stanici Adršpach. S vypůjčenými bicykly je možné naplánovat zajímavé výlety například do Babiččina údolí nebo Adršpašsko-teplických skal, a to bez starostí z přepravy kol na místa výletů. Cyklopůjčovny Českých drah budou stejně jako loni dostupné ve všech krajích ČR.

Vyrazit na výlet s vypůjčeným kolem ČD je velmi pohodlné a přináší řadu výhod. Zákazník se nemusí vždy vracet na místo startu svého výletu. Na vybraných tratích přepravuje vypůjčené kolo zdarma, může svůj cyklovýlet kombinovat s pěší turistikou a využít bezplatné úschovy v určených stanicích. Zájemcům nabízí dopravce kvalitní kola s předpisovou výbavou a pravidelným servisem. Při zapůjčení kola je nezbytné podepsat nájemní smlouvu, předložit dva osobní doklady (občanský, řidičský průkaz nebo např. In Kartu ČD), zaplatit půjčovné a složit vratnou kauci. Zákazníci Českých drah, kteří jsou zaregistrovaní do věrnostního programu ČD Body, si mohou vyzvednout za 50 bodů voucher k bezplatnému jednodennímu zapůjčení jízdního kola. Podrobnosti o cyklopůjčovnách ČD a dalších službách pro cyklisty jsou na webu www.cd.cz/cdbike.

Kola je možné rezervovat na e-mailu TTVpujkol@zap.cd.cz a v těchto stanicích:
* Adršpach – tel. 725 746 475
* Trutnov hl.n. – tel. 702 284 363
* Česká Skalice – tel. 702 284 356
* Náchod – tel. 724 630 242
* Týniště nad Orlicí – tel. 727 966 887
* Častolovice – tel. 702 284 355

V půjčovně kol na hlavním nádraží v Trutnově jsou k dispozici rovněž dětská kola a dětské cyklosedačky, vve stanici Česká Skalice jsou letos nově k dispozici také koloběžky.

Vypůjčená jízdní kola je možné bezplatně přepravovat ve služebním oddílu nebo jako spoluzavazadlo na těchto tratích:
* trať 021 v úseku Potštejn – Týniště nad Orlicí, Častolovice – Solnice
* trať 023 Doudleby nad Orlicí – Rokytnice v Orlických horách
* trať 026 v úseku Nové Město nad Metují – Broumov
* trať 026 v úseku Starkoč – Václavice
* trať 032 v úseku Jaroměř – Trutnov
* trať 047 v úseku Trutnov – Teplice nad Metují

Kola je navíc možné bezplatně uschovat ve stanicích Červený Kostelec a Adršpach.


Obliba cyklopůjčoven ČD trvale roste

Cyklopůjčovny Českých drah jsou mezi zákazníky velice oblíbené. V loňském roce v celkem pěti stanicích v Královéhradeckém kraji (Trutnov hl.n., Česká Skalice, Náchod, Adršpach a Červený Kostelec) využilo tuto službu celkem 270 zákazníků, což je asi o 70 více než v roce 2016. Největší zájem byl o půjčovnu v České Skalici (171 výpůjček).

Po celé republice bude letos možné vypůjčit si kola v celkem 67 půjčovnách, v dalších 24 stanicích pak po předchozí objednávce. Kola tak budou dostupná v celkem 91 stanicích. Loni České dráhy vypůjčili po celé republice celkem 9 222 kol, což je o 14 % více než v roce 2016. Tehdy ČD zaznamenaly celkem 8 068 výpůjček. Nejvíce kol si zákazníci půjčili v Jihočeském kraji (2 425 výpůjček), v Praze a okolí (1 638 výpůjček), Jihomoravském kraji (1 083 výpůjček) a Olomouckém kraji (965 výpůjček). Půjčovny budou i letos dostupné ve všech krajích ČR.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist