https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zacina-cyklisticka-sezona-cd-oteviraji-v-libereckem-kraji-pujcovny-kol
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

České dráhy: Začíná cyklistická sezóna, ČD otevírají v Libereckém kraji půjčovny kol

31. března 2017 | České dráhy
Se začátkem turistické sezóny otevírají České dráhy od soboty 1. dubna cyklopůjčovny ve dvou městech v Libereckém kraji. Půjčovny budou otevřené až do 31. října, a to stejně jako v loňském roce ve stanicích Mimoň a Doksy. S vypůjčenými jízdními koly je možné naplánovat řadu zajímavých tras Kokořínskem nebo okolo Máchova jezera.

V půjčovnách v Libereckém kraji jsou k dispozici horská a trekingová kola v pánské i dámské verzi a dětská kola. Vydat na výlet s vypůjčeným kolem ČD je velmi pohodlné a přináší řadu výhod. Zákazník se nemusí vždy vracet na místo startu svého výletu. Na vybraných tratích přepravuje vypůjčené kolo zdarma, může svůj cyklovýlet kombinovat s pěší turistikou a využít bezplatné úschovy v určených stanicích. Při zapůjčení kola je nezbytné podepsat nájemní smlouvu, předložit dva osobní doklady (občanský, řidičský průkaz nebo např. In Kartu ČD), zaplatit půjčovné a složit vratnou kauci.

Tratě s bezplatnou přepravou vypůjčených kol
* trať 080 v úseku Česká Lípa – Doksy
* trať 086 v úseku Česká Lípa – Mimoň.

Ceník půjčovného v půjčovnách Českých drah v Libereckém kraji

Jednodenní nájemné za kolo:
* základní: 150 Kč
* zlevněné: 120 Kč (pro držitele In Karty, Eurail, Interrail)

Také v letošní sezóně je síť cyklopůjčoven ČD dostupná ve všech krajích České republiky. Národní dopravce nabízí celkem 96 půjčoven. Ve 13 stanicích po celém Česku jsou k dispozici rovněž elektrokola a koloběžky. Veškeré informace o půjčovnách i přepravě kol ve vlacích ČD jsou k dispozici na www.cd.cz/cdbike.

V roce 2016 bylo vypůjčeno celkem 8 068 kol, což bylo zatím nejvíce od dob zavedení služby, tedy od roku 2003. Nejvíce kol se půjčilo v letních měsících, konkrétně v červenci, kdy bylo zapůjčeno 2 591 kol. Mezi nejúspěšnější patřila již druhým rokem půjčovna v Praze-Smíchově, kde bylo za období duben až říjen zapůjčeno 928 kol. Tradičně největší zájem je v Jihočeském kraji (2 355 kol) a v Jihomoravském kraji (891 kol). V Libereckém kraji to bylo 215 výpůjček.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist