https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zacina-cyklisticka-sezona-cd-oteviraji-v-pardubickem-kraji-pujcovny-kol
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

České dráhy: Začíná cyklistická sezóna, ČD otevírají v Pardubickém kraji půjčovny kol

30. března 2017 | České dráhy
Celkem 18 půjčoven kol Českých drah bude od dubna až do konce října sloužit zájemcům o poznávání Pardubického kraje. Podobně jako v předchozích letech budou i letos v provozu půjčovny kol na hlavním nádraží v Pardubicích, v České Třebové, Chrudimi a Letohradu. Vracení kol a výpůjčky po předchozí rezervaci budou navíc možné v dalších čtrnácti větších stanicích od Přelouče až po Moravskou Třebovou. S vypůjčenými bicykly je možné naplánovat řadu zajímavých tras malebnou krajinou Polabí, Železných hor nebo podhůří Orlických hor, a to bez starostí z přepravy kol na místa výletů. Cyklopůjčovny Českých drah budou stejně jako loni dostupné ve všech krajích ČR.

Jízdní kola budou umístěna ve stanicích Pardubice hl.n., Chrudim, Česká Třebová a Letohrad. Cykloturisté si ale můžou předem domluvit vyzvednutí nebo vrácení kola také ve stanicích Brandýs nad Orlicí, Hlinsko v Čechách, Choceň, Jablonné nad Orlicí, Králíky, Lanškroun, Moravská Třebová, Polička, Přelouč, Slatiňany, Svitavy, Ústí nad Orlicí město, Žamberk a Žďárec u Skutče. V půjčovnách kol jsou k dispozici také dětská kola, dětské cyklosedačky a koloběžky. Kromě půjčovny na pardubickém hlavním nádraží, která je otevřena celoročně, budou všechny ostatní pobočky fungovat od 1. dubna do 31. října. Rezervace jsou možné denně od 7 do 18 hodin na telefonním čísle 725 752 148 nebo e-mailu PCEpujkol@zap.cd.cz.

Vyrazit na výlet s vypůjčeným kolem ČD je velmi pohodlné. Zákazník se nemusí starat o přepravu kola do výchozího místa výletu a vypůjčený bicykl může vrátit v jiné půjčovně ČD v rámci Pardubického kraje, kterou nahlásí při výpůjčce kola. Zájemcům nabízí dopravce kvalitní trekingová a horská kola s předpisovou výbavou a pravidelným servisem. Při zapůjčení kola je nezbytné podepsat nájemní smlouvu, předložit dva osobní doklady (občanský, řidičský průkaz nebo např. In Kartu ČD), zaplatit půjčovné a složit vratnou kauci. Zákazníci Českých drah, kteří jsou zaregistrovaní do věrnostního programu ČD Body, si můžou vyzvednout za 50 bodů voucher k bezplatnému zapůjčení jízdního kola.

Podrobnosti o cyklopůjčovnách ČD a dalších službách pro cyklisty jsou na webu www.cd.cz/cdbike.

Cyklopůjčovny Českých drah jsou mezi zákazníky velice oblíbené. V Pardubickém kraji loni využilo tuto nabídku celkem 319 zákazníků, oproti roku 2015 asi o 60 více. Nejvyužívanější byla půjčovna v České Třebové, kde si kola vypůjčilo 63 zákazníků. Oblíbené byly loni také pobočky v Moravské Třebové (53 výpůjček), Letohradu (50 výpůjček) a Chocni (39 výpůjček).

Po celé republice bude letos možné vypůjčit si kola v celkem 68 půjčovnách, v dalších 28 stanicích pak po předchozí objednávce. Kola tak budou k dispozici v celkem 96 stanicích. Vloni si po celé republice vypůjčilo drážní kola celkem 8 tisíc zákazníků. Meziročně tak vzrostl počet výpůjček o 2,5 tisíce. Nejvíce kol si zákazníci půjčili v Jihočeském kraji (2 355 výpůjček), v Praze a okolí (1 503 výpůjček) a také v Jihomoravském kraji (891 výpůjček). Půjčovny budou i letos dostupné ve všech krajích ČR.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist