https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zacina-cyklisticka-sezona-cd-oteviraji-v-plzenskem-kraji-pujcovny-kol
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

České dráhy: Začíná cyklistická sezóna, ČD otevírají v Plzeňském kraji půjčovny kol

31. března 2017 | České dráhy
České dráhy zahajují čtvrtou sezónu půjčoven kol v Plzeňském kraji. Půjčovny ve stanicích Domažlice, Tachov a Klatovy budou otevřené od 1. dubna do 31. října. Kola si lze nejen vypůjčit, ale také je na místo vyjížďky zdarma vlakem přepravit, případně bezplatně uschovat v některé z úschoven a vydat se na část výletu pešky.

V nabídce jsou trekingová kola v dámské a pánské verzi, dětské bicykly a elektrokola. Možné je zapůjčit si i dětské cyklosedačky. Každé kolo je vybavené nosičem, brašnou pod rámem s nezbytným lepením a sadou nářadí. Zájemcům nabízí dopravce kvalitní kola s předpisovou výbavou a pravidelným servisem. Při zapůjčení kola je nezbytné podepsat nájemní smlouvu, předložit dva osobní doklady (občanský, řidičský průkaz nebo např. In Kartu ČD), zaplatit půjčovné a složit vratnou kauci.

Navíc na vybraných tratích je přeprava kol z půjčoven ČD v osobních a vlacích v kraji zdarma. Jsou to:
* trať 170 Plzeň hl.n. – Cheb
* trať 178 Svojšín – Bor
* trať 180 Plzeň hl.n. – Česká Kubice
* trať 183 Plzeň hl.n. – Železná Ruda-Alžbětín
* trať 184 Planá u Mariánských Lázní – Domažlice
* trať 185 Horažďovice předměstí – Domažlice


Ceník půjčovného v půjčovnách Českých drah v Plzeňském kraji

Jednodenní nájemné:
* základní: 199 Kč
* zlevněné: 159 Kč (pro držitele In Karty nebo jízdenek Eurail, Interrail)

Také v letošní sezóně je síť cyklopůjčoven ČD dostupná ve všech krajích České republiky. Národní dopravce nabízí celkem 96 půjčoven. Veškeré informace o půjčovnách i přepravě kol ve vlacích ČD jsou k dispozici na www.cd.cz/cdbike.

V roce 2016 bylo celkem vypůjčeno 8 068 kol, což bylo zatím nejvíce od dob zavedení služby, tedy od roku 2003. Nejvíce kol se půjčilo v letních měsících, konkrétně v červenci, kdy bylo zapůjčeno 2591 kol. Mezi nejúspěšnější patřila již druhým rokem půjčovna v Praze-Smíchově, kde bylo za období duben až říjen zapůjčeno 928 kol. Tradičně největší zájem je v Jihočeském kraji (2355 kol) a v Jihomoravském kraji (891 kol). V Plzeňském kraji ČD zaznamenaly 214 výpůjček.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist