Lucie Ješátková "> Začíná Evropský týden udržitelného rozvoje, letos i v Českém rozhlase - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zacina-evropsky-tyden-udrzitelneho-rozvoje-letos-i-v-ceskem-rozhlase
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MŽP ČR: Začíná Evropský týden udržitelného rozvoje, letos i v Českém rozhlase

17. září 2023 | MŽP ČR
Autor: Lucie Ješátková, tel: 267 122 835, 267 122 534
Evropský týden udržitelného rozvoje začíná 20. září a nabízí desítky rozmanitých akcí. Tradičně se zapojí Ministerstvo životního prostředí, které pořádá dvě zajímavé debaty, a nově již od pondělí přispěje svými reportážemi Český rozhlas.

„Jsme právě v poločase, které máme jako lidstvo na dosažení Cílů udržitelného rozvoje v roce 2030. Jenže v plnění těchto cílů tam zdaleka nejsme. To nás ale nemůže vést k pasivitě či rezignaci. Tak třeba všichni víme, že přírodní zdroje jsou konečné, a proto chceme omezit vznik odpadů. Dá se ale jít ještě dál, ke skutečné cirkulární ekonomice. O to se aktuálně snažíme například snahou o zavedení systému zálohování na PET lahve a plechovky v Česku,“ říká ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) a přidává pozvání: „Přijďte pro inspiraci pro každodenní udržitelnost přímo ke zdroji, a to na akce pořádané díky Evropskému týdnu udržitelného rozvoje (ETUR). Pokud vám okolnosti brání, letos poprvé nápady z ETURu připlují na vlnách Českého rozhlasu přímo do vašich uší.“

Ministerstvo životního prostředí zaštituje již osmý ročník Evropského týdne udržitelného rozvoje, do kterého se letos poprvé zapojil i Český rozhlas. V týdnu od 18. do 24. září přinese ve svém vysílání výzvu Udrž to!, do které se zapojí jeho redaktoři, a řadu zajímavých reportáží, například na témata greenwashingu, metanu, lesů a udržitelnosti v kultuře.

Během Evropského týdne mohou zájemci navštívit více než stovku dalších akcí, které najdou na webových stránkách https://www.tydenudrzitelnosti.cz/etur/. Až do 8. října zde mohou i aktivní organizátoři registrovat nejrůznější aktivity spojené s udržitelným rozvojem a Cíli udržitelného rozvoje OSN (SDGs).
Ministerstvo životního prostředí připravilo pro veřejnost i dvě vlastní panelové diskuze. První z nich nese název Svět se mění a co naše práce?a proběhne v pátek 22. září od 10:00 do 13:00 v Kampusu Hybernská v Praze. Diskutující se zde podívají na transformaci trhu práce z perspektivy udržitelného rozvoje a jak současné technologické, environmentální a sociální změny mohou ovlivňovat životy lidí a jejich práci.

Druhá panelová diskuze na téma Udržitelný rozvoj (v) EUse uskuteční v pondělí 25. září od 14:00 do 16:00 h v prostorách Evropského domu v Praze. Sejdou se zde odborníci z Evropské komise, Česka a Slovenska a budou diskutovat o roli EU a jejích členských států v udržitelném rozvoji globálně ale i regionálně, a hodnotit současný stav a perspektivy k naplnění Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) do roku 2030.

Evropský týden udržitelného rozvoje (ETUR) je celoevropský festival akcí, který od roku 2015 popularizuje Cíle udržitelného rozvoje OSN. Jeho účelem je dát najevo, že chceme a můžeme žít ve společnosti, která bere ohledy své okolí, na planetu i na ty, kteří přijdou po nás. Každoročně probíhá ve dnech 20. až 26. září a účastní desetitisíce lidí po celé Evropě.
Lucie Ješátková, tel: 267 122 835, 267 122 534
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist