https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zahajeni-rekonstrukce-zeleznicni-stanice-chocen
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

České dráhy: Zahájení rekonstrukce železniční stanice Choceň

27. června 2003 | České dráhy
V měsíci červnu byla zahájena rekonstrukce železničního uzlu Choceň, která navazuje na modernizaci železničních koridorů v České republice. Práce v hodnotě 950 mil. Kč bude provádět Sdružení SKANSKA ŽS – SSŽ – CHOCEŇ do května roku 2005.

Po předání staveniště zhotoviteli začala oprava staniční budovy a výstavba kabelovodu a budovy ústředního stavědla. Stavební činnost v kolejišti si přibližně od poloviny července vyžádá nepřetržité výluky některých kolejí. Současně s tím vzniknou nový podchod, propustky a provizorní nástupiště pro vlaky ve směru na Týniště nad Orlicí. Po dokončení ústředního stavědla bude možno zapojit nové zabezpečovací zařízení. Ještě v letošním roce se zrekonstruuje a odvodní železniční spodek a svršek a vloží se nové výhybky s elektrickým ohřevem. V areálu stanice se rovněž opraví trakční vedení, přístupové a příjezdové komunikace, železniční přejezdy, zabezpečí se skalní stěny bývalého tunelu ve směru na Ústí nad Orlicí a provedou se protihluková opatření.

Po dokončení modernizace v roce 2005 budou cestujícím v železniční stanici Choceň sloužit tři ostrovní nástupiště s částečným zastřešením, která s výpravní budovou spojí nový podchod. Bezbariérový přístup zajistí celkem čtyři osobní výtahy. Staniční budova si i po přestavbě zachová historický ráz, její vnitřní prostory však budou odpovídat dnešním standardům. Směrová úprava kolejiště umožní průjezd vlaků rychlostí 160 km/h; pro ni se již zrekonstruovaly navazující úseky koridoru na obou koncích stanice.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist