https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zahajujeme-projekt-spolecne-vzdelavani-pracovniku-spravy-krnap-a-kpn-ii
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Správa KRNAP: Zahajujeme projekt Společné vzdělávání pracovníků Správy KRNAP a KPN II

9. června 2017 | Správa KRNAP
Autor: Radek Drahný, tel: 737 209 900
Správy českého i polského krkonošského národního parku realizovaly v letech 2010-2014 projekt Společné vzdělávání pracovníků Správy KRNAP a KPN. Ve svých závěrech byl tento projekt natolik úspěšný, že jsme s odstupem času připravili navazující projekt.

Projekt Společné vzdělávání pracovníků Správy KRNAP a KPN II budeme realizovat od června 2017 do září 2021. Stejně jako v první projektu i nyní bude na obou stranách Krkonoš probíhat výuka pracovníků národních parků jazyku jejich protějšků. "Jazyková bariera mezi Čechy a Poláky není velká, ale přeci jenom je patrná. Proto jsme v minulých letech uvítali možnost učit se polštinu. Pomáhalo nám to při jednání s našimi partnery na polském národním parku a hlavně při jednáních s polskými návštěvníky v terénu," říká ředitel Správy KRNAP Jan Hřebačka. Velmi úspěšnou aktivitou v prvním projektu, bylo vydání série velkoformátových ilustrovaných posterů o základních fenoménech přírody Krkonoš. Jejich tvorby se ujal známý český ilustrátor Jan Dungel. Dodnes jsou tyto sady posterů k vidění na krkonošských boudách nebo ve školách v širokém okolí. Zájemců ale bylo mnohem více, než jsme dokázali uspokojit. Proto i v nově začínajícím projektu počítáme s vydání reedice této sady. Na zájemce by se začátkem podzimu mělo čekat 1 000 sad. Stejně tak reedice se dočkají základní letáky Pravidla chování a Bezpečně po horách a to v českém i polském jazyce.

Projekt Společné vzdělávání pracovníků Správy KRNAP a KPN II je podpořen z Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika-Polská republika 2014-2020.
Radek Drahný, tel: 737 209 900 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist