https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zahodit-modernizaci-ekonomiky-kvuli-koronaviru-by-byla-nejvetsi-ztrata
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Hnutí DUHA: Zahodit modernizaci ekonomiky kvůli koronaviru by byla největší ztráta

17. března 2020 | Hnutí DUHA
Autor: Aleš Miklík, tel: 604 131 131
Komentář Anny Kárníkové, ředitelky Hnutí DUHA, reagující na včerejší prohlášení premiéra Andreje Babiše a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka. Oba uvedli, že by EU měla v současné situaci zapomenout na Evropskou Zelenou dohodu (European Green Deal) a že by peníze z evropských fondů, určené pro rozvoj moderní "zelené" ekonomiky a dosažení klimatické neutrality do roku 2050, měly připadnout podnikatelům jako kompenzace za ztráty, způsobené epidemií koronaviru.

"Takový návrh musíme rozhodně odmítnout. Vlády vždy musí řešit více než jen jeden úkol, a v dobách krizí neztrácet ze zřetele úkoly dlouhodobé. Takže se teď pojďme soustředit na koronavirus namísto zpochybňování dlouhodobých plánů na sociálně citlivou ochranu klimatu a modernizaci evropské ekonomiky. To bude totiž hned další úkol, na který by vláda měla naskočit s minimálně stejnou intenzitou činnosti i komunikace. Až zvládneme aktuální pandemii - a my ji zvládneme, pokud budeme spolupracovat - tak bude potřeba nastartovat hospodářství a tvořit nová pracovní místa. A to půjde nejlépe tak, že podpoříme inovace a budeme usilovat o to, aby z prosperity měli užitek všichni a byla opravdu udržitelná. A přesně to je evropský Green Deal. Navíc Evropská komise nám nabízí 25 miliard korun na okamžitou pomoc lidem a ekonomice, která vůbec není vázána na snižování emisí, takže by bylo rozumné zaměřit se na její co nejefektivnější využití."

Pro další informace nebo komentář prosím kontaktujte:
Anna Kárníková, ředitelka Hnutí DUHA, 773 768 769, anna.karnikova@hnutiduha.cz
Aleš Miklík, tel: 604 131 131
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist