https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zahranicni-dobrovolnici-poprve-v-treboni-podpori-ohrozene-zivocichy-i-dialog-mezi-narody
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Zahraniční dobrovolníci poprvé v Třeboni. Podpoří ohrožené živočichy i dialog mezi národy

6. června 2016 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Petr Vrchota, tel: 602 411 972
Ve dvou červnových týdnech od 12. do 26. června 2016 se Třeboň vůbec poprvé stane součástí více než stoleté ideje mezinárodního dobrovolnictví. Na tamní záchranné stanici pro handicapovaná zvířata se totiž z iniciativy mladých a nadšených dobrovolníků uskuteční první ročník projektu Volunteers 4 Wildlife na podporu ohrožených ptáků a savců.

Ve dvou červnových týdnech od 12. do 26. června 2016 se Třeboň vůbec poprvé stane součástí více než stoleté ideje mezinárodního dobrovolnictví. Na tamní záchranné stanici pro handicapovaná zvířata se totiž z iniciativy mladých a nadšených dobrovolníků uskuteční první ročník projektu Volunteers 4 Wildlife na podporu ohrožených ptáků a savců.

Do malebného města na jihu Čech se sjede 12 dobrovolníků z ČR, Itálie, Jižní Koreje, Hongkongu, Ruska, Francie, Španělska a Turecka. Společnými silami budou pomáhat při modernizaci areálu někdejších jatek, kde působí záchranná stanice Českého nadačního fondu pro vydru.

„Zahraniční dobrovolníci nám pomohou především s menšími opravami jedné z budov stanice, rádi bychom v ní vytvořili zázemí, které umožní zapojovat do naší činnosti dobrovolníky ve větší míře i za jakéhokoli počasí a v kteroukoli roční dobu. Postupně chceme upravit těch několik místností tak, aby zde dobrovolníci měli k dispozici tematickou knihovnu, kuchyňku a malou pracovnu,“ říká Jan Nový, ředitel nadačního fondu a vzápětí ještě dodává: „Ale hlavně od projektu, který si studenti pojmenovali V4W, očekáváme nové náměty a inspiraci pro další činnost.“

Současně se dobrovolníci zapojí do interaktivní diskuse se studenty třeboňského gymnázia. Bude se diskutovat o tématech ochrany přírody a životního prostředí. Dobrovolníci rovněž představí svůj příběh a vysvětlí, proč se rozhodli vycestovat do České republiky. „Věříme, že se nám podaří propojit tyto dvě skupiny mladých lidí, aby si vytvořili přátelské vazby napříč zeměmi a inspirovali se navzájem v pozitivním působení na své okolí. Bude skvělé, pokud se nám podaří pro dobrovolnictví nadchnout alespoň několik mladých Čechů, aby vyjeli do zahraničí a zakusili si úlohu dobrovolníka na vlastní kůži“, vysvětluje organizátor akce a bývalý student gymnázia Petr Vrchota.

Vedle pracovních povinností a vzdělávacího programu čeká na dobrovolníky i celá řada zajímavých volnočasových aktivit. Navštíví jihočeskou kulturní perlu Český Krumlov, absolvují exkurzi po třeboňské rybniční krajině a budou moci plnými doušky nasát atmosféru lázeňského města, které se každoročně v létě proměňuje v kulturní a festivalové středisko.

Projekt je finančně podpořen z programu SmartUp Nadace O2 a zaštítěn českou nevládní organizací INEX-Sdružení dobrovolnických aktivit.

Kontaktní osoba:
INEX-SDA, z. s.
Petr Vrchota
Telefon: +420 602 411 972
E-mail: vrchota.p@seznam.cz
INEX-SDA slaví 25 let: www.inexsda.cz

Petr Vrchota, tel: 602 411 972 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist