https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zahranicni-dobrovolnici-prijedou-rekonstruovat-sternbersky-dvur
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Zahraniční dobrovolníci přijedou rekonstruovat Šternberský dvůr

10. července 2017 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Jitka Moravcová, tel: 722 003 123
Do obcí Klášter a Nepomuk přijede ve dnech 16. 7. - 29. 7. 2017 skupina zahraničních dobrovolníků, kteří se zapojí do renovace Šternberského dvora. V rámci dobrovolného projektu, který se pořádá ve spolupráci s neziskovou organizací INEX-SDA, se budou podílet na úpravě prostor bývalého šternberského panství.

Do obcí Klášter a Nepomuk přijede ve dnech 16. 7. - 29. 7. 2017 skupina zahraničních dobrovolníků, kteří se zapojí do renovace Šternberského dvora. V rámci dobrovolného projektu, který se pořádá ve spolupráci s neziskovou organizací INEX-SDA, se budou podílet na úpravě prostor bývalého šternberského panství. Skupinu deseti dobrovolníků budou tvořit účastníci z Taiwanu, Turecka, Španělska a České republiky. V Nepomuku a Klášteře stráví dva týdny. Dobrovolnický projekt, takzvaný workcamp, se zde koná poprvé.

Dobrovolníci mají v plánu společnými silami pročistit areál Šternberského dvora a zbudovat zde místo pro setkávání místních, které by bylo vhodné i pro provozování volnočasových aktivit. Náplní workcampu není jen práce. Dobrovolníci chtějí poznat Česko, proto budou ve volném čase podnikat výlety do okolí a seznamovat se s místní kulturou. Celý projekt bude zakončen projekcí, která bude reflektovat provedenou práci a přínos dobrovolníků. Její součástí bude prezentace států a míst, ze kterých dobrovolníci pocházejí.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

Ilustrační fotografie z jarního projektu na Šternberském dvoře:
https://drive.google.com/file/d/0B83wZ7XfTsNWb3kzYVRlS0JFMnc/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B83wZ7XfTsNWS3BNQjVjQTR1ZEE/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B83wZ7XfTsNWMU1iVlFWSDFSYVE/view?usp=sharing
Jitka Moravcová, tel: 722 003 123 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist